ZAYIFLAMANIN YOLLARI

 

 

Kış aylarında bayanların en büyük sorunu kiloyu hızlı almak ve kolay bir şekilde verememek. Şimdi sizlere kış ayında nasıl formda kalabiliriz ve bölgesel zayıflama hareketlerinden bahsedeceğim.

 

Vücudumuzu Aç Bırakarak Cezalandırmayalım

zayıflama
 

En büyük yanlışımız kendimizi kilolarımızdan dolayı aç bırakıp zayıflamaya çalışmamızdır. Bu hareketimiz tamamıyla yanlış. Kendimizi aç bırakarak verdiğimiz kilolar, vücuttan su ve kas kaybına neden olmaktadır. Ayriyeten uzun süre açlıktan sonra alınan besinler, metabolizmamızın sindirimini yavaşlatır. Ve bu nedenle vücudumuz kendini koruma altına alır ve her alınan kaloriyi vücuda yağ olarak depolar. Yani vücudumuz, bu beslenme alışkanlığımıza fazla dayanamaz ve eski yeme alışkanlığımıza geri dönüldüğünde, verdiğimiz kilolar hızla geri alınır. Bu şekilde kendimiz aç bırakmamız bazı rahatsızlıklara yol açar ve yorgunluk, halsizlik, mide bulantısı ve nefeste kötü kokuya sebep olur.

 

Kış Ayında Beslenmemize Nasıl Dikkat Edebiliriz

 

En büyük sorunumuz kış ayında hareket etmememiz ve her önümüze gelen abur cubura dayanamayıp yememiz. Ve ilk olarak bu sorunumuzdan kurtulmalıyız. Kış ayında cips, kola ve asitli her içeceklerden ve fazla yağlı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Fastfood ürünleri fazla tüketmemeliyiz.

 

Kışın Zayıflama Yöntemleri: Daha Fazla Su Tüketmeliyiz

 

Kışın su tüketimimiz azalıyor ve daha az su içiyoruz. Bu nedenle su tüketimimizi kışında çoğaltmalıyız. Günde en az 8 bardak su tüketmeliyiz. Ayrıca az kalorili taze meyve ve sebze suları da tüketebiliriz. Ancak kahve ve çay tüketimimizi kısıtlamalıyız. Çay ve kahve tüketsek bile şeker kullanmamaya özen göstermeliyiz.

Kışın Zayıflamanın Püf Noktaları

 

Kışın çoğunlukla dengeli bir şekilde sebze ve meyve tüketmeliyiz. Dengeli beslenmeliyiz sabah, öğle, akşam yemeklerimizi vaktinde yemeliyiz. Akşam yemeğimizi 7’den önce yemeye özen gösterelim. Ayrıca akşamları fazla ekmek tüketmeyelim.

Evde Yapabileceğimiz Bölgesel Zayıflama Hareketleri

zayıflama
 

1.Göbek eritme hareketi

 

Yere sırt üstü uzanalım. Dizlerimizi yarım şekilde bükelim. Ellerimizi kulaklarımıza dayamadan hizasında tutalım. Mekiğe başlamadan önce derin bir nefes alalım. Kafamızı hafif yukarda tutarak göğsümüzün yarısına kadar kalkmaya çalışalım. Kafamız dizlerimize ne kadar ulaşırsa hareket o kadar etkili olur. Bu hareketi ilk denememizde 5 defa yapalım daha sonrasında çoğaltabiliriz.

 

2.Kalça eritme hareketi

 

Ayakta dik şekilde duralım. Ellerimizi öne doğru uzatalım. Gözlerimiz ellerimize odaklansın. Bacaklarımızı hafif açalım. Ellerimizi indirmeden ve kaldırmadan dizlerimizi kırarak eğilelim. Tam yere oturmadan yukarıya kalkalım. Her hareketimizi 5 ile başlayıp sonraki egzersizlerimizde artırabiliriz.

 

3.Bel inceltme hareketi

 

Yerde düz bir zeminde sol tarafımıza yatalım. Bacaklarımızı hafif bir şekilde karnımıza doğru çekelim. Sağ kolumuzu başımıza, sol kolumuzu da düz bir şekilde uzatalım. Sağ kolunuzdan güç alarak kalçanıza doğru kalkın, inin. Aynı sayıda yapacağımız bu hareketi sağ tarafa yataraktan uygulayın.

 

4.Bacak inceltme hareketi

 

Yere düz bir şekilde yatalım. Kollarımızla kalçamızdan destek alarak bacaklarımızı havaya kaldırarak havada bisiklet pedalı çevirir gibi yapın. Bu eğlersizi her gün 10 dakika yapalım.

 

ÖNERİ

 

Kilo verme sürecinde sabırlı olunmalıdır. Hızlı bir şekilde kilo vermenin geçici olarak gerçekleşen kilo kaybı olduğu unutulmamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir