Yaş Pasta Dolabı ve Özellikleri

 

Her işte olduğu gibi pastane işinde de görsellik bir hayli önem taşımaktadır. İyi bir tasarıma sahip, göze hitap eden mekanlar her daim daha geniş bir hedef kitleye hitap ederler. Bu da iş yeri gelirinin artmasını sağlayacak olan en önemli faktördür. Peki, iyi bir pastanenin olmazsa olmazlar nelerdir? Pastane kurarken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Öncelikle pastane gibi gıda satışına yönelik iş yeri açma planı olan kişilerin belirli bir miktarda sermayesinin olması şarttır. Çünkü gerek gıdaları saklamak için gerekli olan pasta dolabı, gerekse mobilya ve diğer tüm mutfak malzemelerinin yanı sıra dükkân kirasını da karşılamak için bir miktar para gerekir. Mesela yaş pasta dolapları bir iş yerinin olmazsa olmazları arasında bulunur.

Bu tarz bir ürünü almak için birçok neden söz konusudur. Fakat en önemlisi yaş pasta dolaplarının, üretimi seri olarak yapılmış, gün içerisinde tazece satılması planlanan, ancak fazla gelen ürünleri daha sonraki günlerde satabilmesi için taze tutma görevini üstlendiği bilinir. Öyle ki pastane dolabı olarak satılan cam büfelerin en önemli özelliği, gıdaların taze kalmasını sağlayacak +4 derecelik bir ortam yaratıyor olmalarıdır. Bu da yaş pastaların ya da kurabiyelerin 4 ile 7 gün arasında saklanmasına olanak sağlar. Fakat pastane dolabı seçmeden önce bazı hususlar konusunda dikkatli olmalısınız. Mesela ilk aşamada nasıl bir ürün satın almak istediğinizi değerlendirmeli, sonrasında da ürün özelliklerini dikkatle incelemelisiniz.

Yaş Pasta Dolabı ve Özellikleri (1)

İyi bir pastane dolabında olması gereken birçok nitelik söz konusudur. Bunlardan ilki görselliğin iyi durması için ışıklandırma sistemidir. İkinci aşamada ise yine görselliğe hitap edecek, iyi bir dış kaplamanın olması da şarttır. Aynı zamanda pastanelerde kullanılan yaş pasta dolabı mümkün olduğunda Ledler kullanılarak aydınlatılmalıdır. Çünkü led ışıklar, gıdaların daha canlı görünmesine olanak sağladığı için, müşterilerin de dikkatini bun yönde toplanmasına vesile olabilir. Sonrasında ise cam tavan yüksekliği, dolabın yerden yüksekliği ve genel olarak vitrinin yükseklik oranı mutlaka yatırımcıların göz önünde bulundurması gereken konulardan biri olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir