Travocort Krem Nedir?

 

Günlük yaşantının yoğun temposuna ek olarak kişilerin ağır stres altında kalması bazı sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olmuştur. Özellikle de cilt yapısı hassas olan kişilerde ilerleyen yaşa ve de çeşitli fiziksel ya da biyolojik problemlere ek olarak yüzeysel mantar vb. gibi sorunlar kendisini göstermeye başlar. Ağır iltihabi veya egzamayla birlikte seyreden mantar hastalıkları kişilerin hayatını oldukça olumsuz yönde etkileyen faktörlerden biri olarak bilinir. Bu nedenle doktor tedavisi görmek şarttır. Aksi takdirde deri üzerindeki mantar probleminin iltihaplanarak kişilerin, daha zorlu süreçler yaşamalarına neden olacaktır.  Böyle durumlarda alanında uzman cildiye hekimleri genellikle Travocort gibi kremleri önermektedir. Fakat bu tarz ilaçların doktor önerisi olmaksızın kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Peki, son zamanlarda adından sıkça söz edilen Travocort krem ne işe yarar?

Travocort Krem Nedir

Travocort krem yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıç veya ara tedavisinde kullanılan içeriğe sahiptir.  Genellikle 15 gramdan oluşan ambalajlardan oluşur. Ancak daha basit tedaviler için daha küçük boyutlarda satılan paketleri de mevcut olarak bilinir. Travocort krem içeriğinde izokonazol nitrat ve 1 miligramlık diflukortolun valerat gibi maddeler yer almaktadır. Aynı zamanda mikroplardan kaynaklanan deri hastalıklarının tedavisinde de tamamen doktor önerisi ile birlikte kullanılmaktadır. Bazı durumlarda ise dermofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara neden olabilecek organizmaların giderilmesi için doktorlar tarafından önerilebilmektedir. Bu kredim bir diğer muadili olan Eumovate krem de yine deri hastalıklarının tedavisinde etken olarak bilinmektedir.

Tıbbı içerikli kremlerin kesinlikle doktor önerisi olmaksızın kullanılması önerilmemektedir. Bilinçsiz kullanımın söz konusu olduğu durumlarda çok daha ciddi deri hastalıkları ile karşılaşılması kaçınılmaz olacaktır. Eğer cilt üzerinde basit sorunlar varsa piling tarifleri öğrenilerek, cilt üzerine maske yapılması yapılabilir. Elde edilen pealing karışımlarının olabildiğince doğal malzemeler kullanılarak hazırlanması konusu son derece önemlidir. Tıbbı malzeme içerikli ürünlerin bilinçsizce kullanılması durumunda cilt üzerinde kahverengi lekelerin oluşması muhtemel bir durum olacaktır. Fakat pealing kullanımında böyle bir durum mümkün değildir. Çünkü tamamen doğal içerikli malzemelerle elde edilen bu karışım, bitkisel tedavi vaat etmektedir. Bu bakımdan kullanımında herhangi bir risk söz konusu değildir.

Travocort Krem Nedir?” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir