Topuklu Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

 

 

 

Topuklu ayakkabı seçmek ve giymek kadınlar için oldukça şık ama önemli bir seçimdir. Çünkü kadınları çok daha zarif, uzun boylu ve daha şık göstermek açısından çok iyi bir alternatiftir. Ancak yüksek topuklu ayakkabı alırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da vardır.

 

TOPUKLU AYAKKABI

 

Topuklu ayakkabı alırken mutlaka akşam saatlerini tercih etmelisiniz. Ayaklarınızın şişmesi gibi bir sorununuz varsa akşam saatlerinde ayakkabı seçmeniz daha iyi olacaktır. Sabah saatlerinde aldığınızda şiş olmayan ayaklarınıza göre aldığınız ayakkabı zamanla ayağınız şişince ayaklarınızı vuracaktır ve yara yapacaktır. Topuklu ayakkabı alırken ayakkabı modelini beğendiğinizde her iki ayakkabıyı da yani çiftlerini denemeniz gereklidir. Yüksek topuklu ayakkabılar ile sadece birkaç dakika geçirmeyeceğiniz için saatlerce ayakta kalmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bunun için kısa ve geniş topuklu ayakkabıları tercih ederek ayağınızın rahatını düşünebileceğiniz gibi ayrıca burkma ve inceltme ihtimallerini de ortadan kaldırabilirsiniz.

 

topuklu ayakkabı

 

Topuklu ayakkabı alırken ayağınızın hava alacağı ayakkabı modellerini de öncelikle tercih etmelisiniz. Sıcakta ayağınız pişik olmaması ve ayağınızın nefes alması için bu tür modelleri alarak ayak sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Ayakkabınızın iç tabanına ve derisine de dikkat ederek mutlaka kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Deri, süet ve rugan türlerini seçerek belki maliyeti yüksek tutabilirsiniz ama ayak sağlığınızı da koruyarak uzun yıllar rahatlıkla topuklu ayakkabı giyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir