Tırnak bakımı ve Hızlı tırnak uzatma yolları

 

 

Tırnak bakımı tırnakların hızlı uzaması ve kırılmasını engellemek için önemli bir faktördür, tırnak bakımı yapılmadığı zaman tırnaklar soyularak kırılır ve uzaması zaman alır. Tırnakların kırılmasının en büyük sebebi nemsiz kalmasıdır. Nemsiz kalan tırnak zayıflayarak kolay kırılır.

 

 Doğru tırnak bakımı nasıl yapılmalı?tırnak

Eğer düzenli olarak oje sürüyorsanız tırnaklarınızın havasız ve nemsiz kalmasına bağlı olarak bakım yapmanız gerekir. Haftada bir kez olacak şekilde limon ve doğal içerikli bir yağ ile tırnaklara masaj yaparak bakım yapılmalıdır. Yarım limonu kesip içini biraz olarak evinizde bulunan herhangi bir doğal içerikli yağı içine damlatın ve parmaklarınızı içene sokarak dairesel hareketlerle tırnağınıza masaj yapın. Limon tırnaklarınızın güçlenmesine  olduğu gibi sararmamasına da yardımcı olacaktır.

Aynı zaman da doğal içerikli yağlar tırnakların nemlenmesine ve nem ihtiyacını karşılamasına yardımcı olacaktır.

 

 Tırnakların kırılması nasıl en aza indirilir?tırnak

Ojelerinizi çıkartırken aseton içermeyen oje çıkarıcılar kullanılması önemlidir, asetonun içerisin de bulunan kimyasal maddeler tırnağın kolayca aşınmasına sebep olur. Eğer aseton kullanıyorsanız ojelerinizi çıkardıktan sonra mutlaka ellerinizi bol sabunlu suyla yıkayarak asetonun kimyasal içeriğinden kurtulduğunuza emin olun. Tırnak etlerinizi kesmek yerine geriye doğru itmek tırnak sağlığı acısından önem arz etmektedir. Çünkü kesilen etlerin yeri boş kaldığından mikrop kapma olasılığı da artar. Doğru tırnak förpüleme şekli tek bir yöne olmalıdır tek yöne törpülediğiniz tırnakların soyulma olasılığı daha azdır. Tırnaklarınız kırıldığı veya soyulmaya başladığı zaman direkt olarak tırnaklarınızı kesmek yerine o bölgeyi törpülemek tırnak uzama hızınızı arttıracaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir