Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür giyim bazı hususlara dikkat edildiğince, son derece modern ve şık bir görünüm elde etmek kaçınılmaz olacaktır. Öyle ki günümüz modasına uygun olarak üretilen trend parçaları bulmak sanıldığı kadar da zor değildir. Bu nedenle güzel görünmek isteyen her kadının da modayı yakından takip etmesi gerekmektedir. 2019 yılı tesettür giyim modasına bakıldığında etnik parçaların son derece dikkat çekici olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bilindiği gibi tesettür kelime anlamı olarak örtünmek anlamına gelir. Ancak kullanılan her parçanın da birbiri ile uyumlu olmasına da dikkat edilmesi şarttır.  Tesettür giyimde dikkat etmemiz gerekenleri sıralarsak; öncelikle baş örtüsü modasını takip etmek gerekecektir.

Tercih edilen baş örtüleri kıyafetlerle ya da özellikle de çanta ile uyumlu olması şarttır. Çanta ve ayakkabıların da birbiri ile uyumlu olması görünümün çok daha iyi durmasına yardımcı olur. Elbette ki sadece kıyafetler için değil dünya üzerinde uygulaması yapılan her bir işin belirli kurallara uygun olması gerekmektedir. Kurallar dışına çıkıldığında ortaya çıkan görüntüde büyük bir kargaşa meydana gelebilir.  Tesettür giyim parçaları seçerken hangi senede hangi moda akımının öncü olarak tercih edildiğinin yakından takibinin yapılması gerekir. Moda akımları bilindiği gibi her sene değişim gösterir. Yazlık ya da kışlık trendler bir süre önceden gözlemlemek ve sonrasında da alışverişe çıkmak oldukça doğru olacaktır.

Tesettür giyim kombini hazırlarken her şeyden önce çanta ve ayakkabı gibi vurucu parçaların birbirleri ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü genellikle bu parçalar göze çarpar ve ön plana çıkar. Akabinde ise etek, pantolon ya da tulum gibi parçaları seçerken, her dönemin modasına uyum sağlamak adına mümkün olduğunca sade renkleri tercih etmek daha doğrudur. Öyle ki tek renkli kıyafetlerin modası hiç bir zaman geçmez. Uzun süreli kullanım için uygun olan bu tarz parçaların, dolaplarda mutlaka bulundurulması gerekir. Tesettür giyim konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise; gömlek modasının yakından takip edilmesidir. Gömlekler tesettür giyimi tercih eden kadınların, diğer kadınlara oranla çok daha şık görünmeleri de kaçınılmaz olacaktır.

Kaynak : https://www.tesetturluelbise.com/tesettur-giyimde-dikkat-edilmesi-gerekenler/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir