Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

 

 

 

 

 

Kirpiklerinizin özel günlerinizde veya davetlerde çekici ve iddialı görünmesi için takma kirpik kullanabilirsiniz. Takma kirpikleri tercih ederek kolay bir şekilde gür ve çekici bir tarza anında sahip olacağınız gibi gözlerinize en uygun olan kirpik modelini seçmeniz yeterlidir.

 

 

 

Takma kirpik seçiminizi yaptıktan ve aldıktan sonra kirpiğin gözünüzden daha uzun bir yapısı var ise de bir makas yardımıyla küçültmeniz gereklidir. Ardından da göz uzunluğuna göre ayarlamış olduğumuz kirpik yapıştırıcısını dikkatle hizalayarak cımbız yardımıyla kirpiklerinizin üzerine takma kirpiğinizi yerleştirmelisiniz. Hem çekici hem de doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsanız doğal kirpik renginize uygun takma kirpik tercih ederek kullanmalısınız. En son aşamada da ince saplı makyaj fırçası ile kirpiği aşağı doğru hafif temaslar ile kirpiklerinizin olduğu yere tutunmasını sağlamak için rötüş yapmalısınız. En fazla 10 dakika sonra kirpikler yapışacaktır.

 

kirpik

 

Takma kirpik kullanmak kadar çıkarmakta dikkatli olunması gereken işlemleri içermektedir. Makyaj temizleyicisi veya bir krem ile takma kirpiklerin üzerine gözünüze kaçırmadan hafifçe sürmeniz ile birlikte nazikçe çekeceğiniz takma kirpikler anında çıkacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir