Sporla Ne Kadar Sürede Zayıflanır

 

 

Sağlıklı Beslenme ve Spor

 

Uzmanlara göre normal olan haftada bir kilo vermektir. Bu da demek oluyor ki ayda dört kilo vermeliyiz. Elbette her insanın metabolizma hızı farklıdır ve bu sayılar kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Çok daha fazla kilolu olan biri bir ay içinde daha fazla kilo verecektir. Yine aynı şekilde diyetin yanı sıra hareket etmek de kilo vermeyi hızlandıracaktır. Bu sebeple yine uzmanlar, diyet ile sporun aynı anda yürütülmesi gerektiğini vurgular. Bir taraftan sağlıklı beslenerek, diğer taraftan da spor yaparak kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Zayıflamak için bu ikisini bir arada devam ettirmek yeterli olacaktır. Peki, spor ile ne kadar sürede zayıflanır?

 Kilo Verme Süresini Etkileyen Faktörler

 

Yukarıda kısaca değindiğim üzere kilo verme hızını etkileyen pek çok faktör vardır. Bunların başında kişinin metabolizma hızı ve yaptığı spor gelebilir. Kişinin yaptığı spor çeşidi oldukça önemli bir faktördür. Çünkü her spor zayıflamaya yönelik olmayabilir. Kas artırmaya yönelik, yağ yakmaya yönelik sporlar mevcuttur. Kişi öncelikle kendine en uygun sporu seçmelidir. En önemli noktalardan biri de yapılan spordan keyif almaktır. Kişiye yaptığı spor işkence gibi geliyorsa, o spordan verim alması elbette beklenemez. Bu sebeple kişi, kendine en uygun olan sporu seçmelidir. Böylece devamlılığı sağlayabilir ve hayatı boyunca keyif alarak spor yapmaya devam eder.

 

Spor yaparken bu faaliyetten keyif alabilmek için sevilen müzikler dinlenebilir. Böylece eğlenerek spor yapmak mümkün olabilir. Yapılan spordan verim alabilmek için altın kurallardan biri de bol bol su tüketmektir. Suyun vücudumuza pek çok yararı vardır. Bunlardan biri vücudumuzdaki toksinleri atmasıdır. Spor yaparken terleyerek bu toksinleri attığımız gibi su içerek toksin atılımına yardımcı olabiliriz. Ancak spora alışkın olmayan bünyelerin spora birden yüklenip halsiz düşmemeleri naçizane tavsiyemdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir