Söz ve Nişan Yüzüğü Nasıl Alınır?

Söz ve Nişan Yüzüğü

 

Hayatımızın belki de en önemli anlarından birisi sevdiğimiz adama evet dediğimiz andır. Bu durum karşı taraf için de geçerlidir. Öyle ki her iki tarafında yaşadıkları bu özel duyguyu ölümsüz kılmaları açısından en iyi yüzük modellerini tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Bu nedenle söz ya da nişan yüzüğü seçecek olan kişilerin bazı hususlara dikkat ederek, ömür boyu parmaklarından çıkarmak istemeyecekleri modelleri bulmaları şarttır. Bunun için öncelikle sezonun trendlerine göz atılması gerekir. Eğer sadece sevdiğiniz kişi ve size özel bir ürün arıyorsanız da, kuyumculardan özel yapım ürünler talep edebilir, hatta kendi tasarımınızı kendiniz bile yapabilirsiniz. Böyle bir seçim ile sevgilinizi bir hayli mutlu edeceğinizden şüphe etmemelisiniz! Özellikle de son zamanlarda evlilik hakkında çok bilgisi olmayan insanların söz ve nişan yüzükleri arasında ne tür bir fark olduğu merak edilmektedir.

Söz yüzükleri genellikle kız isteme töreninde takılan, sade modeller olarak bilinir. Söz için satın alınan yüzüklerin en önemli özelliği içerisinde tarih ve isim yazılı olmasıdır. Nişan yüzüklerinde ise durum biraz daha farklıdır. Bilindiği gibi kız isteme töreninde verilen en önemli kararlar arasında nişan tarihi yer alır. Nişan gününe kadar çiftlerin birbirlerine ömür boyu tutku ile bağlı kalacaklarını gösteren ve genellikle tektaş yüzüklerden oluşan yüzükler takılır. Fakat evlilik teklifi esnasında da böyle bir yüzük tercih edilebilecektir.

Günümüzde çiftlerin büyük bir kısmı nişan tarihinde, evlilik teklifi yüzüklerini kullanmaktadırlar. Aslına bakıldığında doğru olan da budur. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, tercih edilen yüzüğün, gerçekleştirecek olduğunuz nişan töreni ile uyumlu ve de gösterişli olmasıdır. Bu nedenle de olabildiğince dikkat çeken ve de sevdiğiniz kişinin de hoşuna gidecek, uzun yıllar boyunca kullanımına uygun olan yüzüklerin tercih edilmesinde fayda olacaktır. Mesela pırlanta tektaş yüzükler sezonun trendleri arasında yer alır. Peki nişan ve söz yüzüklerinin fiyatları ne kadardır? Detaylı bir piyasa araştırması yapıldığında, her ekonomik duruma uygun ürünleri bulunduğunu görmeniz mümkün olacaktır. Sizler de kaliteli üretim yapan kuyumculara giderek, hayallerinizdeki yüzüğü bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir