Sevgiye Değer Verin…

Sevilmeye ve sevmeye dünyaya geldiğimiz andan itibaren ihtiyacımız vardır. Bebeklikten başlayan daha çok sevilme isteği ve kıskançlık hayatımızı şekillendiren ilk unsurdur. Sağlıklı sevgi gören bebek, ayna gibi yansıtır ve sevgi ile gülümser .Sevgiyi herhangi bir sebeple alamayan bebek ise 1-0 geride başlar hayata.

sevgi

Sağlıksız sevgi ile veya sevgisiz büyüyen bebek, ileriki yaşlarda kişisel gelişime daha çok zaman ayırmalı ve emek vermelidir. İnsan gelişmek istediği sürece gelişir, Yetişir. Kötü başlangıçlar kötü sona gidecek gibi düşünmek ve karamsarlık insanı sadece eksiltir ve yorar.

 

Kendimizi sevmek esastır çünkü kendini sevmeyen insan, hiç bir şeye sevgi besleyemez. Sabahları asık suratla uyanan, gören ama bakamayan, duyan ama dinlemeyen, dokunan ama hissetmeyen ve gün geçtikçe insani vasıflarını yitiren sevgisiz, acımasız, duyarsız, öfke dolu bir canavara dönüşür.

sevgi

Tüm bu olumsuz konular canınızı sıksa da, aslında çözüm çok ama çok basittir. Kızılderili Reis’in dediği gibi dur, sakinleş, etrafına bak, dinle ve ruhunu hisset! Bunu gün içinde sık sık yap ve gülümse. Sen aynadaki görüntüden ibaret olmadığını anladığın anda gülümsemen daha da güzelleşecek. Sonra sevmeye başlayacaksın önce kendini sonra artık görmeye ve duymaya başladığın çevrendeki güzellikleri.

 

Kendinizi çok sevin, Sahip olduklarınızın tadını çıkarın. Başınıza gelen olumsuzlarda da pozitif düşünün. Olmuşla ölmüşe çare yoktur derler siz elinizde olana bakın, beterinden sakının. Her şeyin ama her şeyin beteri var.

 

Sevgiyle kalın

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir