Script Nasıl Yazılır?

 

Web sitelerinin temelini oluşturan scriptler, İngilizce dilindeki Scenario kelimesiyle aynı nitelikleri taşıyor olmasıyla bilinir. Bu tür bir programlamanın tam olarak ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını kısaca açıklamak gerekirse bir tür senaryo olduğu nitelemesini yapmak doğru olacaktır. Yani bir web sitesinin ya da oynadığınız bir oyunun değişmesini sağlayacak olan ve bu değişimlere yapacağınız düzenlemeler ile sizin karar vereceğiniz bir tür alt yapı olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Ücretsiz script indir seçeneklerinin değerlendirilmesiyle birlikte, düzenleme işlemlerini hazır olarak kullanabilirsiniz. Ancak sitenizin nasıl görünmesini istiyorsanız, hazır scriptler üzerinden bazı değişiklikler de yapabilirsiniz. Bunun için kodlama dili hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olunması şarttır.

Script Nasıl Yazılır
Script Nasıl Yazılır

Hazır scriptleri kullanmak istemeyenler, programlama dili konusunda yetkin ise kendi scriptlerini de yazabileceklerdir. Peki, iyi bit script nasıl yazılır? Script yazmak için nelere gereksinim duyuluyor? Bu tür işlemleri gerçekleştirebilmek için öncelikle bilgisayarınızda temiz bir not defteri sayfası açmalısınız. İlk aşamada sayfanın sol üst köşesine X Campaign Script yazarak işe başlanır. Daha sonraki aşamada ise alt kısma Balances AI Factions yazısı getirilir. Bu yazıların ihmal edilmeksizin yazılması şarttır. Aksi takdirde scriptinizin ne olduğu belli olmayacaktır. Dilendiği takdirde X yerine başka bir İngilizce kelimeyi de tercih edebilirsiniz. Eğer programlama diliyle uğraşmak istemiyorsanız, php script indir seçeneklerini değerlendirerek de web sitenizi oluşturarak, kullanıma hazır hale getirmeniz mümkün olacaktır.

Eğer script yazımını kendiniz yapmak istiyorsanız devamında yapmanız gerekenler arasında; Balance Al Factions’dan sonra bir boşluk bırakmak olmalıdır. Bunun hemen altına da script yazmanız yeterli olacaktır. Böylece işlemlerin önemli bir kısmını hazır hale getireceksiniz. Akabinde ise bilgisayarınızdaki tab tuşuna basarak suspend-during-battle yazısının eklenmiş olması gerekir. Bir sonraki aşamada planlanan oyunda ya da web sitesinde görmek istediklerinizi yazmaya başlamanız şarttır. Programlama dilini kullanmak sanıldığı kadar da kolay değildir. Bu nedenle ilk aşamada zorlanmamak ve belirli oranda bir gelir elde ederek sermaye kazanmak için ücretsiz wordpress tema indir seçeneklerini değerlendirerek, sitelerinizin kurulumunu yapabilirsiniz.  Böylece kısa süre içerisinde programlama dili hakkında da bilgi edinmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir