Reklam Filmi Çalışmalarının Etkili Olduğu Alanlar

sosyal medya

Günümüze kadar televizyon halen insan yaşamının en önemli görsel platformu olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle televizyon yayınları arasında sağlanacak reklam filmi çalışmaları ile birlikte ürün ve hizmetlerin yani markaların tanıtımı gerçekleştirilebilir. Ancak günümüzde internet çağı ve sosyal medya televizyonu kısmen arka planda bırakmaktadır. Bu nedenle müşteri gözünde reklam çalışması için televizyon ve dijital ortam arasında ikilem oluşmaktadır.

Kapsamlı bir düşünce tarzı ele alındığında reklam filmi çalışmaları için televizyon veya dijital medya arasında seçim yapılabilir veya her iki ortam kullanılabilir. Ancak bu konuda seçilecek temel ortam bağlamında reklam filmi çekimi ve proje çalışmaları değişim gösterebilir. Çünkü televizyonda yayınlanacak bir reklam ile sosyal medya ortamlarında yayınlanacak bir reklam; süre, oyunculuk ve anlatım gibi her konuda değişim gösterebilir.

Bazı markalar, çalıştıkları reklam filmi ajansları konusunda da bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak seçimler yapabilmektedir. Çünkü ajanslar çalışmanın yayınlanacağı platforma göre çok daha profesyonel niteliklere sahip olabilir. Öyle ki ajanslar için reklam filmi nedir sorusunun cevabı genel olarak çalışılan platforma göre de değişim gösterebilir.

Sosyal Medya Ortamlarında Reklam Filmi Neden Önemlidir?

Eski dönemlere göre günümüzde artık sosyal medya ortamlarında reklam filmi çalışmalarının yayınlanması televizyona göre daha etkilidir. Çünkü araştırmalar kapsamında da sosyal medya kullanımı, televizyon izleme rakamlarına göre çok daha yüksek rakamlar oluşturmaktadır. Bu nedenle YouTube, Instagram, Facebook ve Twitter gibi ortamlar üzerinde yayınlanacak reklam çalışmaları insanlar için daha ilgi çekici olmaktadır.

Dijital ortamlar ve sosyal medya ortamlarında reklam filmi yerine çok daha farklı reklam çalışmaları tercih edilse de video, animasyon ve kurgu gibi birleşimler sayesinde hazırlanan çalışmalar daha akılda kalıcı olmaktadır. Bu tür çalışmalar için reklam filmi izle istatistikleri göz önünde bulundurularak, Mor Yapım gibi bir firmanın sağladığı hizmet kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır.

Mor Yapım firması özellikle son yıllarda internet ortamında yayınlanacak video tarzındaki reklam çalışmaları için çok profesyonel bir yapı ile çalışma göstermektedir. Firmanın web sayfasında görebileceğiniz gibi onlarca farklı ulusal firma, ünlü oyuncular ile ve büyük bir reklam filmi bütçe örneği sayesinde ulusal hitap sağlayan çalışmalar tercih etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir