Reaksiyon Hızı Nasıl Arttırılır?

 

 

Bir arkadaşınıza kart bırakarak hızınızı test edin.

 

Kartuş parçasını yaklaşık 8 inç (20 cm) uzunluğunda ve 2 inç (5,1 cm) genişliğinde olacak şekilde kesin. Bir arkadaşınızdan üst tarafından dikey olarak tutmasını isteyin. Parmaklarınızı kartın alt kenarı ile hizalayın ve arkadaşınızın kartı uyarı vermeden düşürmesini isteyin. Kart düştüğünde, kartı parmaklarınızla olabildiğince çabuk yakalayın. Bu size ne kadar hızlı tepki vereceğinizi gösterecektir.

 

  • Kartı dibine yakın tutarsanız, muhtemelen iyi tepki hızına sahip olursunuz.

 

  • Kartı üste yakın tutup tamamen kaçırırsanız, tepki hızınız zayıf olabilir.

 

Çeviklik egzersizleri deneyin.

egzersiz

Uzakta birkaç koniyi yerleştirin ve aralarında olabildiğince hızlı bir şekilde koşun. Konilerin pozisyonunu değiştirin veya işleri karıştırmak için farklı bir şekilde çalıştırın. Eğer spor yapıyorsanız, antrenörünüzden yapabileceğiniz belirli bir ataklık egzersizleri önermesini isteyin.

 

Denge egzersizleri üzerinde çalışın.

 

Terazinizi geliştirmek reflekslerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Bir bacağın üzerinde duran ve diğer bacağına atlayan ya da bir bacağın üzerinde dururken elden bir topa geçen bir yoga topu üzerinde oturmayı deneyin. Bu egzersizler dengeleyici yeteneklerinizi güçlendirecektir.

 

Göz egzersizleri yapın.

 

Bazen bu senin bedensizliğin değil, gözlerin! Onları hızlandırmak için, iki benzer nesneyi seçin ve bir diğerini uzak bir yere yerleştirin. Bunların her birini okumak için, ikisi arasında döndürün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir