Platonik duygular besleyen kişilerin kendilerini avutma yöntemleri nelerdir?

 

Platonik duygular

 

Aşkın bir insanın başına gelen en güzel durumlardan birisi olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak böylesine güzel bir duygunun karşılıksız olması platonik bir aşkı getirir ki Platonik aşk konusunda sanıyorum ki herkesin bilgisi vardır. Başınıza gelmemiş olsa bile etrafınızda bu türden duygular yaşayan kişiler görmüşsünüzdür. Böyle insanlar etrafında gerçekleşen her hareketin altında değişik anlamlar ararlar . Peki nedir bu anlamlar? Gelin bu konu üzerinde bir söyleşi yapalım.

 

Günaydın ve iyi geceler mesajları

 

Birisine karşı karşılıksız Sevgi hisseden bir insanın en büyük avuntusu sevdiği kişiden gelen günaydın ve iyi geceler mesajlarıdır. Çoğu zaman bu mesajlar platonik duygu hisseden kişiden atılır. Bu mesajlara karşılık olarak verilen mesajlar sonrasında platonik duyguları besleyen insan umutlarını arttırır. Hatta Kendi kafasında değişik kurgular kurar. Bu kurgular arasında en olası olanlar “ günaydın mesajıma cevap verdi belki de benden önce o yazacaktı ,ben önce davrandım” gibi kişinin kendisini kandırması ne sebep olan cümleler başı çeker. Benzer durumlar iyi geceler mesajları için de geçerlidir. Kişi yine kendini avutacak şekilde mesajlarda anlamlar arar.

 

Kelimeler arası samimiyet

Bu durum özellikle bayanlar arası konuşmadan kaynaklanmaktadır. Bayanlar birbirlerine daha çok canım cicim gibi kelimeler kullanırlar. Zamanla ağız alışkanlığı yapan bu konu erkeklerle konuşurken de devam edebilir. Platonik olarak değişik duygular içerisinde ki kişi kendisine karşı kullanılan bu ifadelere farklı anlamlar yükleyerek değerlendirir. Bana canım dedi kesin benden hoşlanıyor benim hissettiğim duyguları o da hissediyor gibi düşüncelere kapılır. Bu durumda platonik duygular besleyen kişiler için büyük bir avuntu kaynağıdır.

 

Sosyal medya paylaşımlarının beğenilmesi

Tek duygular besleyen kişilerin kendilerine unutmadığını sağlayan başka bir konuda sosyal medyadır. Sosyal medya üzerinden paylaşılan çeşitli ifadelerin karşı kişi tarafından beğenilmesi veya paylaşılması platonik kişide umutlanma ya yol açar. İşin özünde farklı konular olabilir. beğenip paylaşım yapan kişi sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor ya da paylaşımın özünü beğenmiş olabilir. Yani sosyal medya paylaşımından kendisi bir çıkarımda bulunmazken, platonik kişi durumu yine kendiliğine düşünür. Bu durumda platonik duygular besleyen bireyde yanlış bir yönelime yol açar.

 Sürekli olarak gülümsemek

 

Platonik duygular besleyen bir kişinin kendisine artmasını sağlayan başka bir konuda hoşlandığı kişinin kendisine karşı sürekli gülümsemesidir. Burada yanıltıcı olan nokta gülümseyen bireyin kişisel özelliğidir. Bazı insanlar yapısal olarak gülümsemeyi çok severler. Bu sempatik özellik farklı yönleri çekilebilir. Özellikle üzerine alınmak isteyenler için harika bir avunma yöntemidir. Ben ne yapsam hoşuna gidiyor bana sürekli gülüyor gibi gerçek olmayan düşüncelere bireylerin kapılmasına kolaylıkla sebebiyet verebilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir