Petsbook.com İle Aradığınız Kediyi ve Kediler Hakkında Bilgileri Bulun

Evinizi birlikte paylaşmaya karar verdiğiniz evcil hayvanlar arasında bulunan kediler, uysallıkları ve sevecenlikleri ile bilinmektedir. Çocuğunuza hayvan sevgisi aşılamanın yolları arasında bulunan kediler, aile bireylerinin güzel vakitler geçirmesini de sağlamaktadır. Beslemek için tercih ettiğiniz kedi cinsiniz, bakımı ile de size muhtaçtırlar. Kedi bakımı için dişlerinden tüylerine kadar kontrollerinin sağlanması gerekmektedir. Kedilerin dişleri zamanla çürüyebilmekte ve besin tüketmekte zorlanabilmektedirler. Bu gibi kötü durumlara neden olan diş sağlığı, kedinizin dişlerinin fırçalanmasıyla sağlanacaktır.

Kedi Bakımı İçin Sağlık Bilgileri

Kediniz için yaşına uygun diş macun ve fırçasını veterinerden temin edebilirsiniz. Düzenli olarak fırçalanmayan kedinizin dişlerinde tartarlar oluşmaya başlayacaktır. İlk olarak veteriner kontrolünde yaptıracağınız diş fırçalanması sonrasında düzenli olarak evinizde sizler de kedi dişinin fırçalanmasa önem göstermelisiniz. Küçük yaşlardan itibaren dişleri fırçalanan kediler, bu duruma alışmakta ve herhangi bir sorun yaşamanıza gerek kalmadan kısa sürede kedi dişi fırçalanmasını sağlayabilmektesiniz.

Kediler Eve Nasıl Alışır ?

Kedi insanlara benzer ruh halleri bulunmaktadır. Kedinizin yaptığı hareketleri gözlemleyerek hangi durumlarda ne gibi davranışlar sergilediğini öğrenmelisiniz. Kediler genellikle uyuyacakları yataklarına masaj yapmaktadırlar. Bunun nedenleri arasında annelerinden ayrılan kedilerin hala anneleri varmış gibi süt içebileceklerini düşünmeleri gelmektedir. Rahat olduğunun göstergesi de olan masaj yapma, kedilerin uyumaya yakın yaptıkları önemli davranışlardandır. Kedilerin büyük bir kısmı kendi kafalarını sizin kafanıza çarptırmaya çalışmaktadır. Bu davranışın nedeni ise sizi sevdiğini ve size olan düşkünlüğünü anlatma ifadesidir. Kediniz bu hareketi yapıyorsa bilmeniz gereken kedinizin sizi sevdiği ve benimsediğidir. Kedi psikolojisini en iyi anlatan sesler arasında yer alan mırıldanma, mutluluk göstergesi anlamına gelmektedir. Mırıldanan kediler bulunduğu ortam ve davranıştan mutlu olduklarını konuşurcasına anlatmaya çalışmaktadırlar.

Kedileriniz İle Bağ Kurun

Tum  bu sevgi gosterileriyle bakımlarını yapan kişilerin mutlu olmasını sağlayan kediler, bazı dönemlerde de hastalıklara yakalanabilmektedirler. Mevsimsel değişiklikler, kıl ve tüy yutma sonrasında parazitlerin midelerinde olması gibi rahatsızlıklara yakalanan kedinizi veterinere götürerek muayenesini yaptırmanız gerekmektedir. Kedi hastalıkları genellikle kullanılan ilaçlar ya da iğneler ile kısa sürede geçebilmektedir. Bazı hastalıklar ise kedinizin hayatını riske atmakta ve gerekli önlemleri almada geç kaldığınızda hastalıkların ölümlerle sonuçlanmasına neden olmaktadır.
Aradıklarınız Petsbook İle Karşınızda
Artık Türkiye’nin en büyük hayvan sever ve tabii ki ücretsiz hayvan sahipleneceğiniz yerlerinden birisi olan www.petsbook.com ile artık daha kolay bir şekilde kedilerinizin sağlık, bakım bilgilerini de öğrenmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir