Ortodonti nedir? Ne ile ilgilenir?

Ortodonti nedir_ Ne ile ilgilenir_ (1)

Diş yapısı yalnızca sağlık açısından değil aynı zamanda psikolojik olarakta insanların durumunu etkileyen faktörlerden birisidir. Sağlık yönüyle incelersek dişlerde meydana gelen bozulmalar çürüklere hatta çürüğün tedavi edilemediği durumlarda diş kayıplarına kadar gidebilmektedir. Gerçekleşen diş kayıpları çenede boşluklara neden olur. Boşlukların zamanında yerleri doldurulmadığı taktirde çene kemiklerinde erimeler gözlemlenebilir.

 

Diş eksikleri sağlık açısından olduğu kadar estetik açıdan da problemler oluşturur. Eksik kısımların görünür bölgede yer alması insanların sosyal olarak kendilerini başka insanlardan uzaklaştırmalarına neden olmaktadır.

 

Tüm bu açılardan bakacak olursak diş sağlığı insanların hem sağlık hem de psikolojik yönden önem vermesi gereken bir parçasıdır diyebiliriz. Bu sebeple diş konusunda bir problem meydana geldiğinde zamanında önlem almakta fayda vardır. Örneğin bir çürük oluşmaya başladığında bir diş hekimine zamanında muayene olunarak diş çürüklerinin kanal tedavisi ile ortadan kaldırılması mümkün kılınabilir. Günümüz şartlarında ülkemizin pek çok yerinde diş hekimleri mevcuttur. Konya ve civarında ikamet edenler için diş sağlığı sorunu yaşayanların konya kanal tedavisi ile sağlıklarına kavuşmaları mümkün görünüyor.

 

İmplant Nasıl Yapılır?

 

Diş çürüklerinin zamanında tedavi edilmediği durumlarda yukarıda bahsettiğimiz gibi diş kayıpları meydana gelebilmektedir. Diş kayıpları için uygulanabilen farklı tedavi yöntemleri mevcuttur. Ancak bunlar yeni bir dişin doğal olarak yeniden oluşmasını sağlamaz. Uygulanan yöntemler ile yapay bir diş kendi dişimiz gibi kullanılabilir. İmplant yöntemi ile eksik olan diş böylece tamamlanmış olur. Bu yöntem köprü yöntemine göre diğer komşu dişler açısından bir destek gerektirmediği için daha koruyucu gözükmektedir.  Konya implant tedavi ile bu imkanlar hastalara sunulmuş görünüyor. Özellikle civarda ikamet edenler için iyi bir şans olabilir.

 

Ortodonti nedir? Ne ile ilgilenir?

 

Diş sorunları denilince akla gelen bir diğer branş ortodontidir. Ortodonti alt ve üst çene ile dişlerin çapraşıklarının düzeltilmesi için çaba gösteren bir diş hekimliği branşıdır. Kötü kullanılmış ve kötü şekilde konumlanmış olan dişlerin hastalıklara yakalanma ihtimali diğer yapılara göre çok daha kolaydır. Bu tür durumlarda dişilerin kaybedilme riskleri de büyüktür. Dişlerin çapraşık olması estetik açıdan da olumsuz bir görüntü oluşturur ve kişinin gülüşünü etkiler. Ortodontik bir tedavi ile kişinin ağız yapısı düzeltilir ve bu olumsuzlukların önüne geçilmesi amaçlanır. Konya ortodonti hastalarına bu saydığımız hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Böylece bir ömür sağlıklı gülüşler sizinle olabilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir