Örgü Battaniye Modelleri Nasıl Tercih Edilir?

Önceliklerimiz arasında yer alan bebeklerimiz ilk dünyaya gelmeye hazırlandığı süre içinde anne adayının hazırlık aşamalarının en hat safhada olduğu anlardır. Her şeyin en güzelini yapmak ve kendi elleri ile bebeğinin her şeyini hazırlamak ister. Bebek odaları için özellikle anne adayı yer döşemesinde hijyen açısından halı kullanmak yerine kendi el emeği göz nuru paspas yaparak odayı süsler. Bebeğinin serin havalarda üzerine giydireceği yelek hırka şapka batik, kazak tulum gibi bir çok eşyayı da severek ve zevkle örer. Bebeği onun için her şeyin en güzeline layıktır.

Örmeyi de seven bir anne adayının son hazırlıkları içinde yer alan bebek odasında kullanılacak örtü ve battaniye gelmektedir. Bunun için büyük bir titizlikle iplerini seçerek alır. Bir çok model araştırması yaptıktan sonra kendi zevklerini de işin içine katarak bebek battaniyesi yapımına başlar. Bebek battaniyesindeki amaç hem yatağın üzerinde bir örtü gibi kullanılmasına imkan verirken bebeğinin üzerini örtmek içinde kullanılır. Bu tür battaniyeler büyüklerin kullanımında da oldukça elverişlidir.

Oldukça kolay olan ve şişle örülen kesme şeker modeli verilen battaniyeler ister sade, ister astarlı isterseniz kendi istediğiniz bir şekilde kesme şekerlerine içine yapılacak işlemelerle hareketlendirilip farklı bir görüntü oluşturmanızı sağlar.

Yine oldukça kolay olan ve kare motifler halinde hazırlanan hanım dilendi bey beğendi modeli birleştirilerek yatak örtüsü ve battaniye olaraktan kullanılan değişik renklerin bir cümbüşü haline getirilirken iki renk şeklinde de tasarlanabilir. Burada kullanılacak renkler tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmaktadır .Bu tarifin iç kısmına yapılacak yuvarlak bir çiçek motifi hanım dilendi bey beğendi ile kareye çevrilerek tek renk başka bir iplik ile birleştirilerek cıvıl cıvıl bir battaniye yapmak mümkün.

Battaniyenin yanına kullanmak için yine yünden örerek yastık yapıp kombinlemeniz de mümkün. Örgü dünyasının en güzel yanı ise ne istediğinize odaklanırsanız size harika tasarımlar çıkartmanız için imkanlar sunacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir