Nasıl Hamile Kalabilirim

 

 

Hamile olmak, her kadının, hayatının belli bir sürecinde beklediği ve istediği bir olaydır. Fakat bir çok kadın, hamile kalabilecekleri çok özel 2 günün farkında değildir. Bu makalede bir kadının hamile kalmak için ne yapacağı konusunu ele aldık. Hamilelik için öncelikle yumurtlama önemli olgudur. Her kadın ayda bir kez hamile kalma şansına sahiptir. Adet döneminiz başladığında, saymaya başlarsınız. Adetten kesildiğiniz günü filan karıştırmadan, adet görmeye başladığınız 1. günden itibaren 14 gün sayın, işte bu gün cinsel ilişkiye girerseniz, hamile kalma ihtimaliniz çok yüksek olur.

Bazı kadınlar için 15. gün ve 16. gün iken bazı kadınlar için 14 ve 15. günler hamile kalabilecekleri günlerdir. kadın yumurtalarını döllenmeye hazır hale getirir, erkek spermleri de belli bir süre yaşarlar. Ömürleri saatlerle sınırlıdır. Bu 2 özel günde hamile kalmayı başaramayanlar için umut gelecek aya devreder. kadın ve erkek bu özel 2 günde, cinsel ilişkiye girmelidir. Erkeğin, gün içinde 3-4-5 kere boşalması onun sperm kalitesini de düşürür. O nedenle günde 1 kez birleşme yararlı olabilir.

 

Bu günlerde ilişki olmazsa ne olur?

 

Düzenli adet gören ve jinekolojik sorunu olmayan tüm 16-40 yaş arasındaki kadınların her ay hamile kalma potansiyelleri vardır. Ama bu süre ayda 2 gündür. Bu günler de adet dönemi başlangıcından itibaren sayılan 14 ile 15. günlerdir. İşi garantiye almak için, 14,15,16,17. günlerde her gün bir kez cinsel birleşme sağlayabilirler. Bu süze zarfında iyi beslenmek gerekir. Kadın birleşme sonrası hemen ayağa kalkmamalı ve mümkünse ayaklarını hayava kaldırıp 15 dk kalabilmelidir. Bu anlatılanları yaptığınızda, gelecek ayın adet kanını görmemeniz, hamile olduğunuza işaret edebilir. Hemen bir eczaneden idrar testi alarak durumu anlayabilirsiniz. En iyi yol, kan tahlilini 2 hafta sonra yaptırmaktır. Yani bir sonraki ay adet görülmediyse, 2 hafta daha bekleyip öyle test yaptırın. Bu dönemde eğer adetten kesildiyseniz ilaç almamaya özen gösteriniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir