Nasıl ev sahibi olabilirim?

 

 

Ev sahibi olmak hemen herkesin hayatındaki başlıca hedeflerinden birisi. Bu hedefe ulaşmak ise sanıldığı kadar kolay değil. Günümüz şartlarında orta seviye bir daire sahibi olmak için uzun yıllar birikim yapmanız gereklidir. Ancak belli bir birikiminiz yoksa da bu durum sizin ev sahibi olamayacağınız anlamına gelmiyor. Ev sahibi olabilmek adına şartları kolaylaştırmaya çalışan firmalar sayesinde bu amacınıza ulaşabilirsiniz.  Şimdi sizlere ev sahibi olabilmenin yollarından bahsedelim.

 

Toki İle Ev Sahibi olabilirsiniz

 

Toki özellikle geliri orta ve dar seviyelerdeki kişilere hitap eden ve uygun fiyatlı evler tasarlamaya çalışan bir kurumdur. Ülkemizin 81 ilinde faaliyet göstermektedir. Kurumun başlıca amacı giderek artan ev ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamak ve bu hizmeti özellikle orta ve dar gelir seviyesindeki kişilere sunmaktır. Toki projesi sayesinde piyasa şartlarına göre hem uygun fiyatlı evler üretilebilmektedir hem de işsizlik sorununa ciddi bir çare bulunulmaktadır.

Nasıl ev sahibi olabilirim

Eminevim ile Nasıl Ev Alabilirsiniz?

 

Ev sahibi olabilmenin farklı yollarından bir tanesini Eminevim hizmete sunmuş görünüyor.  Eminevim özellikle faiz ödemek istemeyenler için bir tercih sebebi olmakta. Sisteme, peşinatınız olsa da olmasa da dahil olabilmektesiniz. Yapmanız gereken almak istediğiniz evin fiyatını belirlemektir. Sonrasında firmanın vermiş olduğu bilgilere göre kendi bütçenize uygun taksit sayısı seçiyorsunuz.  Firma müşterilerine 200 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Eminevim müşterilerine ister çekilişli isterse de çekilişsiz olarak katılma hakkı veriyor. Çekilişli sisteme giren kişiler taksit vadesine göre gruplara dahil oluyor ve yapılan çekilişler ile ev sahibi yapılmaya çalışılıyor. 

 

Fuzulev ile Ev Sahibi Olmak…

 

Ev sahibi olabilmek için müşterilerine yardımcı olan bir diğer firmada Fuzulev’dir. Fuzulev yapmış olduğu açıklamalarda müşterilerine vade farksız ve faizsiz olarak ev ya da otomobil alabilmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca katılmak isteyen kişilere maddi güçlerine göre taksit imkanı ve katılacağı grubu seçme hakkı veriyor. Ayrıca almak istediğiniz ev ya da otomobili Türkiye’nin her yerinden alabiliyorsunuz. Ayrıca almak istediğiniz ev ya da otomobili Türkiye’nin her yerinden alabiliyorsunuz. Kimin hangi sıraya göre hakkını alacağı noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenmektedir. Ayrıca firma ödeme güçlüğü çekenler için taksitlerini durdurma hakkı da tanıdığını belirtiyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir