Nail art nedir? Nasıl yapılır?

 

 

Kadınların erkeklere göre çok daha bakımlı olduğunu hemen herkes bilir. Kadınlar için başlıca önemli unsurlardan bir tanesi Bakımlı ve güzel görünmektedir. Bu amaçlarını ulaşabilmek için yeri geldiğinde çok şık kıyafetler, yeri geldiğinde hoş kokular, bazen de çeşitli makyaj malzemeleri ile kendilerine renk katarlar.

 

Makyaj konusunda bayanlar için vazgeçilmeyecek belli başlı unsurlar vardır. Unsurlardan bazıları saç ve özenli makyajlar. Biraz daha detaya girmek gerekirse tırnaklar üzerine yapılan bakım bayanlar için önemli makyaj unsurlar arasında yer alır.

 

Sağlık açısından ellerin Bakımlı ve temiz olması son derece önemlidir. Diğer yandan görünüş açısından bakarsak tırnak bakımı kişinin görünümüne renk katan bir ayrıntıdır. Kadınlar için şıklığın vazgeçilmez unsurlarından olan tırnak rengarenk ojeler ile süslenerek güzel bir görünüme kavuşturur. Tırnakları yapılan makyaj tıpkı yüze yapılan makyaj gibi özenli olmalıdır. Bu noktada karşımıza Nail Art çıkmaktadır.  Nail Art ile tırnaklar tekdüzelikten Kurtulmuş ve değişik desenli harika bir görünüme kavuşmuştur. Tırnak üzerinde oluşturulan Farklı Desenler değişik obje ve birçok renk ile bir araya getirilerek çok güzel bir görüntü elde edilebiliyor. Bu işlem yapılırken birden fazla obje kullanılıp üzerlerine de farklı Desenler eklenmesi sonucunda bayanın kıyafetiyle harika bir görünüm yakalanması son derece muhtemeldir.

 

Nail Art yapmak bir profesyonellik gerektirir.

 

Evet. Nail Art yapmak için bu konuda profesyonel olmalısınız. Fakat yüksek ücretler ödemeden dilerseniz siz de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ellerin üzerinde gerçekleştirmiştir olduğunuz rutin bakım ve manikür işlemleri sonrasında tırnaklarınızı renklendirmek isterseniz Nail Art yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.  Üstelik bunu kendiniz yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı iki ya da üç ombre renk ile şekillendirmeye düşünürseniz bu işlemi basit bir makyaj süngeri yardımıyla yapabilirsiniz. İlk olarak almış olduğunuz makyaj süngerine arzu ettiğiniz renkleri sırasıyla sürün.  Sünger üzerinde renklerin olduğu kısmı tampon hareketleri ile tırnağın üzerine uygulayın. Uygulama işleminden sonra tırnağınıza cila geçin. Böylece Parlaklığı arttırmış olursunuz. İşte tüm bu işlemler bir Nail art olayıdır. İlk yaptığımız denemelerde istediğini sonucu alamadıysanız üzülmeyin. Farklı zamanlarda değişik desenler oluşturmak için tekrar tekrar çalışın. Az önce belirttiğimiz gibi bu iş bir profesyonellik işidir. Siz de profesyonel olabilmek için ard arda yapacağınız denemeleri ile tecrübe kazanacaksınız.

 

Nail Art konusunda bu kadar uğraşmak istemiyorsanız sizlere küçük bir tüyo verelim. Bu kadar uğraşmak yerine bir nazar boncuğu alın. Ve tırnaklarınıza birkaç tane yerleştirin. Tek bir renk oje sürün sonrasında tırnağınızın istediğiniz herhangi bir yerine Bir Damla kadar mavi oje damlatın. Mavi Ojenin üzerine bir damla kadar beyaz oje ardından son olarak tekrar mavi oje damlatın. Bu şekilde bir süre kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra parlatıcı ile tırnaklarınızı parlatın. Böylece sade ve şık bir görünüme kavuşacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir