Maskara nasıl kullanılır? Maskara kullanımındaki incelikler nelerdir?

 

 

Bayanlar için vazgeçilmez makyaj aletlerinden birisi de maskaralardır. Yaklaşık olarak Bayanların yüzde yetmişi günlük yaşantılarında maskaradan vazgeçmezler. Kullanım oranı her ne kadar bu derece yüksek olsa da birçok bayan bu makyaj aletini yanlış kullanmaktadır. Durum böyle olunca bu denli yüksek kullanılan bir süs eşyasından dolayı ortaya kötü sonuçlar çıkar. Karşıdaki kişilerin bakışları yanlış kullanılmış olan maskara kalıntılarında toplanır. Bunun nedeni kirpiklerde hoş bir görüntünün yakalanamaması,  akmalar veya yapışmaların meydana gelmesidir.

 

Tüm bu olumsuz sonuçların yaşanmaması için sizlere maskaranın nasıl ve ne şekilde kullanılacağı ile ilgili bilgileri aktarmaya çalışacağız. Aktaracağım bilgiler maskara kullanımının püf noktaları Iğdır.

 

Doğru maskara kullanılabilmesi için ilk olarak tercih edilen makyaj aletinin kaliteli olması gerekir. Bu sebeple makyaja geçilmeden önce  dikkat edilmesi gereken kısımların başında alışverş başlar. 2 altın kural ise seçimi kirpik yapınıza göre yapmanızdır. Örneğin kirpik yapınız kısa ise böyle bir durumda kirpiklerinizi uzatıcı etki sağlayacak türden maskaralar seçmeli,  ya da kirpikleriniz de yoğun bir görüntü arıyorsanız yoğunlaştırıcı etkiye sahip maskaralar tercih etmelisiniz. Bunun yanında kirpiklerinin Kıvrımlı görünmesini isteyen bayanlarda vardır. Kıvrımlı bir yapıya sahip olmak için son zamanlarda en çok tercih edilen maskara türü kıvrımlı etki gösteren maskaralardır. Bir diğer önemli nokta ise makyajınızı korumak adına suya dayanıklı ürünlerini tercih edilmesidir. Bu durum size büyük bir artı kazandıracaktır.

 

Maskara Kullanmadan Önce Neler yapılmalı

 

Maskara kullanımına geçmeden önce uygulanacak bölgenin bir kulak pamuğu veya bir maskara fırçası ile temizleyin ve ardından tatlı badem yağı sürün. Bu işlem sonrasında yaklaşık olarak 10 dakika kadar beklenmelidir. Sonrasında kirpiklerde kalan fazlalıklar bir peçete yardımı ile temizlenebilir. Pudra uygulaması yaparak Kirpiklerin birbirine yapışması sağlanır. Kim bu işlemlerden sonra maskara kullanımına geçirebilir. Yapılan işlem kurumadan köklerden uçlara doğru maskara sakin şekilde sürülmelidir. Aynı işlemi 3 ile 4 defa tekrarlamak yeterli olacaktır. Alt kirpiklere geçildiğinde boyanın deriye temas etmemesi için Kirpiklerin altına bir peçete yerleştirilmelidir. Böylece görüntü olarak daha sağlıklı bir maskara uygulaması yapılacaktır

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir