Makyaj Malzemeleri Nasıl Daha Uzun Dayanır?

Ayakkabılardan sonra çoğu kadının vazgeçilmezi makyaj malzemeleri ve makyaj yapmaktır. Bakımlı ve güzel görünebilmek içinse bu makyaj malzemelerine tonlarca para harcamaya hiçte gerek yok!

 

Makyaj malzemelerinizin daha uzun süre dayanıklı olması için yapmanız gereken her şeyi sizler için derledik. Artık malzemeleriniz çabucak bitmeyecek ve daha uzun süre dayanacak! Peki bu yöntemler neler, hadi gelin hep birlikte göz atalım…

 

 

İşte makyaj malzemelerinizi daha uzun kullanmanıza yardımcı olacak birkaç tüyo

1- Makyaj malzemelerinizi buzdolabında saklayın

Özellikle yağ bazlı ürünler, uzun süre kullanılmadıklarında ve özellikle sıcak ortamlarda bayatlayıp bozulmaya daha müsait olur. Yağ bazlı ürünlere örnek vermemiz gerekirse; ruj, fondöten ve likit eyeliner gibi ürünleri sıralayabiliriz. Bunlar gibi yağ bazlı ürünleri buzdolabında saklayarak onları daha uzun süre kullanabileceğinizi unutmayın.

 

Belki fotoğraftaki gibi buzdolabınızın içerisine birkaç raf alarak, makyaj malzemelerinize özel bir alan oluşturabilirsiniz.

 

Makyaj Malzemeleri Nasıl Daha Uzun Dayanır

2- Kullanılmayan rujları çöpe atmaya son

Genelde raftaki ışıkların yanıltması, dergideki o muhteşem modelde duruşu ya da bir arkadaşınızda görmenizle birlikte aşık olduğunuz, aldığınız fakat; eve geldiğinizde denediğiniz ve aslında o kadar da memnun kalmadığınız ve kendinize yakıştırmadığınız birçok kullanılmayan ruj vardır. Bu rujları bir süre sonra bozulmuştur diye çöpe atılır. Fakat artık kullanmadığınız rujları atmaya son!

 

Peki ne mi yapacaksınız? Cevap çok basit! Dilerseniz bu rujları üst üste sürerek, birbirinden farklı renk tonlarını yakalayabilir, dilerseniz de bu rujları eritip, bunları mini mini kaplara koyup kendi renk paletlerinizi oluşturabilirsiniz.

 

 

3- Kuruyan rimellere sıcak su!

Bu yöntem belki de kadınlar arasından en çok bilinen ve uygulanan bir yöntem. Çeşitli sebeplerden dolayı kuruyan fakat bitmemiş rimellerinize bir miktar sıcak su dökerek tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bunun yaparken rimelinizi kullanmadan önce en az 1 saat beklemeyi unutmayın.

 

 

4- Allığınız mı kırıldı? Sorun yok!

Bir kadını üzecek şeylerden bahsedecek olursak, beğenerek aldığı ve kullandığı bir allığın kırılması, parçalanması diyebiliriz. Bunun için de artık üzülmeye hiç gerek yok. Birkaç damlacık ispirto ya da etanol bazlı bir sıvı yardımınıza koşacak! Kırılan allığınızın üzerine dökeceğiniz bu sıvılardan herhangi birini parmaklarınızla düzelterek, allığınızı eski haline getirebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir