Leke Tedavisi Ankara

 

Lekeler oluşumlarına göre farklılıklar gösterir. Bazı durumlarda güneş lekeleri daha çok ön plana çıkarken, bazen kullanılan ilaçlar, gebelik dönem, hormonsal bozukluklar gibi durumlardan dolayı da lekelenmeler ortaya çıkabilir. Burada önemli olan lekenin derinliği ve rengidir. Ne kadar yolun başındaysanız leke tedavisiniz o kadar kısa ve etkili olacaktır. Özellikle leke tedavisi için sonbaharı tercih etmeniz çok daha yerinde bir tercih olacaktır. Olabildiğince güneşten uzak durmalı ve cildinizi korumalısınız. Leke tedavisi Ankara kliniğinde en çok ön plana çıkan sorunların başında güneş lekeleri olmaktadır. Bu durum görsel olarak kişileri oldukça rahatsız eden bir durumdur. En çok yüz bölgesinde, omuz bölgesinde ve boyun dekolte bölgesinde ortaya çıkarlar.

Lekelerden nasıl korunulur?

Leke tedavisi Anlara kliniğinde birçok farklı teknik uygulanmaya çalışılmaktadır. Bu tekniklerin belirlenmesi ise kişilerin mevcut lekelerine bağlıdır. Hasta için hangi yöntem daha etkili sonuçlar verecekse o ön plana çıkarak tedavi süreci başlatılır. En çok kullanıla tekniklere bir bakalım.

Lazer tedavileri

Leke tedavisi için lazer teknolojisi en çok uygulana yöntemlerden biridir. Kış aylarında yapılan uygulama da aynı zamanda sıkılaşma meydana geliyor. Yani hem lekeler kayboluyor hemde yoğunluğuna göre daha az görünür hale geliyor. Ayrıca cildiniz için bir yenilenme süreci başlatılıyor.

Icon Lazer

Bu teknik ile sadece birkaç seans bile yeterli gelebilecektir. Güneş lekelerine karşı yapılan uygulamada alt katmanlara enerji gönderiliyor. Toplamda 3 ya da 4 seans uygulama yapılıyor ve her seans arasında ortalama 3 hafta boşluk bırakılıyor.

ClearLift

Cildin dış tabakasına zarar vermeden cildin iyileşmesi için çalışma başlatılıyor. Bu uygulama yeni başlayan lekeler için daha uygundur. Ortalama 4 ile 6 seans arasında uygulama yapılıyor ve uygulama aralıklarına bir haftalık süreler bırakılıyor.  Üstelik herhangi bir ağrı da meydana gelmiyor.

Kimyasal peeling

Bir diğer uygulamada kimyasal peeling oluyor. Yine güneşin yarattığı lekeler için tercih edilen yöntemlerden biridir. Burada cilde peeling uygulaması yapılıyor ve bu birkaç gün sonra soyulmaya başlayarak alttan yeni deri çıkması sağlanılıyor. İşlem ortalama olarak 10 dakika kadar sürüyor ve bu işlem sonrasında ya da sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı durumları olmuyor. Leke tedavisi Ankara kliniğinde uygulanan kimyasal peeling yine kişinin cildinde bulunan lekenin derinliğine ve rengine göre değişiklik gösterecek şekilde tercih edilmeye çalışılıyor. Bunun için tedavi planlamasını doktorunuz ilk olarak sizleri muayane edecek ve sonrasında detaylı bilgiyi ve tedavi planını aktarıyor olacaktır. Doktor Buket Yıldırım ile artık istenmeyen leke tedavilerinden kolayca kurtulmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Kış ayları tercih edilmelidir

Leke tedavisi hem düzenli olarak seanslara devam etme hem de aynı zamanda kış ayında tercih edilme önceliklerini ön plana çıkarıyor. Hekiminiz sizlere muayane sonrası lekelerinizin durumunu ve hangi tedavinin olacağını belirttikten sonra süreç hakkında da bilgi veriyor olacaktır. Leke tedavisi Ankara kliniğine giderek özellikle kış aylarında tedavinize başlayabilirsiniz. Lekeler güneş lekeleri ile çok daha kolay oluştuğu için tedavi daha çok kış aylarında yapılıyor. Aynı zamanda tedavisi ırasında ve sonrasında da güneşten kaçınmalı ve koruyucu kremler kullanmalısınız. Aksi halde güneş lekeleri yeniden cildinizde çıkmaya başlayacaktır.

Genellikle kadınlarda daha çok ortaya çıkıyor gibi dursa da, erkeklerde lekeler ile karşılaşıyor. Bu bahsettiğimiz tüm yöntemler hem kadın cildi hem de erkek cildi için geçerli tedavilerdir. Konuda uzman olan doktoruz ile görüşmek için Leke tedavisi Ankara kliniğine giderek bilgi alabilir ve tedavinize bir an önce başlayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir