Kızlık zarı dikimi

 

Kızlık zarı dikimi artık günümüzde en başarılı yöntem olan Flep yöntemi ile yapılabiliyor. Günümüzde halen çok büyük tabu olan ve olmaya da devam edecek kızlık zarı maalesef çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açıyor. Bu sebeple daha önce bekaretini kaybetmiş bir kadın ise yeni partnerine bunu belli etmemek için kızlık zarı dikimi operasyonu tercih edebiliyor. Üstelik artık teknolojinin ilerlemesi ile belli bir zaman içinde geçerli olma gibi durumda söz konusu olmuyor. Operasyondan sonra ilişkiye girme süreci gibi bir kıstas yoktur. Bir yıl sonra girseniz bile kızlık zarınız kanama yapıyor olacak.

Kızlık zarı dikildiği anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikildiğini ancak hekim anlayabilir. Daha önceden doğrum yapmış bir kişiye bile istenirse kızlık zarı dikimi yapılabilir. Yani daha öncesinde ki ilişki sayınız ya da var ise kürtaj ve doğum gibi durumlar sizleri etkilemiyor olacak.

Nelere dikkate etmek gerekir?

Kızlık zarı dikimi sonrası genital bölge temizliğinize dikkat etmeniz gerekir. Olabilecek bir enfeksiyon işlemin başarısının azalmasına neden olur. Doktorunuzun sizlere yaptığı önerileri mutlaka göz önüne alınır ve uygulayınız.
Kızlık zarı yapıldıktan sonra doktorunuz birkaç gün ilişkiye girmemenizi dinlenmenizi isteyecektir. Bu sebeple kızlık zarını ilişkiye girmeden en az bir hafta önce yaptırınız. Kişi kızlık zarı diktirdikten sonra normal hayatına geri dönecek ve ilk ilişkisinde kanama meydana gelecektir. Bir sonra ki ilişkiye girdiğinizde ise kanama tekrar oluşmaz. Yani bir kereye mahsus bir kanama olacaktır. Elbette istenirse kızlık zarı dikimi tekrar uygulanabilir.

Ne kadar sürede yapılıyor.

Flep tekniği ile yapılan bu kızlık zarı dikimi yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. İşlem sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu sayede herhangi bir ağrı ya da sızı duymazsınız.

Flep nedir?

Kızlık zarı dikimi için artık yeni teknik olan Flep kullanılıyor. Bu teknikte vajinanın arka kısmında yer alan bir doku parçası alınıyor ve ön kısma yerleştiriliyor. Kişi ilişkiye girdiği ilk zamanda bu kısım yırtılarak kanamayı meydana getiriyor.

Vajina beyazlatma Ankara

Her kadının genital bölgesinde farklılıklar olabilir. Bunlardan biri de genital bölgede ki renk sorunsalı olacaktır. Özellikle kadınlarda menopoz sonrası, yaşın ilerlemesi, gebelik, cilt hastalıkları, ilaç kullanımları, hormon bozukları gibi durumlar kişilerde vajina kararmasını ortaya koyabilir. Bu durum acı olarak rahatsızlık vermese de kadınlara estetik anlamda oldukça rahatsızlık veriyor olacaktır. Vajina beyazlatma Ankara Kliniğinde hizmet veren Doktor Uzay Yıldırım artık bunun sorun olmamasını amaçlıyor. Tedavi yöntemleri ile vajina kararması sorununuzu da ortadan kaldırıyor olacaksınız.

Vajina beyazlatma Ankara kliniğinde uygulana yöntem lazer tekniği oluyor. Beyazlatma yapılacak vajen bölgesine ortalama ayda bir kez 1 ya da 2 kez lazer tekniği uygulanıyor olacaktır. Daha önce kullandığınız kremlerin ya da özel karışımların pek etki göstermediğine tanık olacaksınız. Oysa yeni lazer teknikleri ile kadınların hoşlanmadıkları bu durum ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Özellikle bu durumdan utanmanıza ya da sıkılmanıza gerek yok. Elinizde olmayan durumlardan dolayı kararan vajina bölgesi, başarılı tedaviler ile tekrar normal renk düzeyine geliyor olacaktır.

Vajina beyazlatma Ankara kliniğine utanmadan, çekinmeden giderek doktorunuz ile bu sorunuzu konuşabilirsiniz. Kadınlar maalesef bu sorundan mustarip olunca cinsel anlamada öz güven eksikliği yaşamaya başlıyor olabilir. Kendinizi daha fazla hırpalamadan doktorunuzla görüşerek tedavinizi olabilirsiniz. Vajina beyazlatma Ankara kliniği ile iletişime geçmek için doktorunuzdan yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir