Kıyafete Göre Şapka Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yeni sezonun başlaması ile birlikte yepyeni şapka modelleri de moda kulvarında yerini aldı. Özellikle yeni sezonda ressam şapkası olarak bilinen ve daha çok Fransız bayanların kullanımı ile bilinen model trend olmayı başardı. Bunun yanı sıra örgü şapkalar, fötr, bereler ve kadife ile tasarlanmış olan birçok şapkayı da kombinasyonunuzda değerlendirebilirsiniz. Değerlendirme içinde hedef tam bir uyumu yakalamadır.

 

Ressam Şapkasının Kullanımı

 

Ressam şapkası yeni sezonda trend olmasının yanı sıra hem spor giyimde hem de klasik giyimde kullanılan bilen model olarak karşımıza çıkıyor. Klasik bir etek ceket ya da şık bir elbise ile kombin yapılabilecek olan şapka aynı zamanda Jean pantolon ve salaş bir kazak kombinasyonunda da değerlendirilebilir. Kullanımda en önemli etken elbette şapkanın kumaş seçimi ve rengidir.

 

 Berelerin Kullanımı

 

Bereler genellikle sportif giyim ile uyum sağlarken geçen sezonda moda olan örgü berelerinizi yeni sezon içinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bere seçiminizde giyiminiz ile renk uyumu önemlidir.

 

 Fötr Tarzı Şapka Kullanımı

 

Fötr tarzı şapkalar yarı abiye olan ya da klasik tarza daha yakın olan kombinasyonlarda daha sık tercih ediliyor. Fakat özellikle sonbahar kış sezonu içinde fötr şapkanızı sportif kıyafetlerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fötr şapka kullanımında saçlarınızın salık olması daha çok sportif kombinasyonda tercih edilebilir. Diğer stillerde ise saçın alttan topuk yapılarak kullanılması ile şık bir detay olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir