Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağı problemine evlerde ve iş yerlerinde zaman zaman rastlanabilir. Su kaçağı duvar ve zeminde küflenme ve renk değişimi şeklinde kendini belli eder. Zeminde ıslaklık oluşması da su kaçağı belirtilerindendir. Su faturasında önceki aya göre artış bulunması su kaçağı sorunundan kaynaklamış olabilir. Su kaçağı tamiri, uzun sürede sonuçlanan bir sorunu gösterse de yeni teknolojik cihazların kullanılması ile bu sorun kolayca çözülebilir. Kırmadan su kaçağı tamiri yapılarak tamirat süreç de hızlandırılmış olur. Geleneksel yöntemlere göre pek çok avantaj sağlayan yeni cihazlarla su kaçağı tamiri sonucunda problemle bir daha karşılaşma riski de düşürülmüş olur.

Profesyonel yardım alınması gereken bir sorun olarak su kaçağı tamiri için rastgele bir firma seçilmemelidir. Geleneksel yöntemleri kullanmaya devam eden firmaların sıklıkla karşılaştığı önemli sorunlardan biri problemin kısa süre içerisinde tekrar yaşanmasıdır. Aynı zamanda geleneksel yöntemlerle tamir edilen tuvalet, banyoyu tamir sonrası belirli bir süre kullanmak mümkün olmaz. Bu sistemler tuvalet ve banyo fayanslarında hasar oluşmasına da sebep olabilir. Bu gibi durumları azaltmak ve önüne geçmek için ise elektro manyetik su kaçağı tespit cihazı gibi teknolojik olanakları kullanmaktan kaçınmayan bir firmanın tercih edilmesi faydalı olur.

Su Kaçağının Tespit Edilmesi

Su kaçağının tespit edilmesi su sayacının doğru kontrol edilmesinden geçer. Musluk ve vana kapatıldığında su sayacının hala çalışıyor olması su kaçağına problemine işaret eder. Cihazlar su sesine hassastır. Su kaçağının tespit edilmesi esnasında kullanılan bu hassas cihazların adı akustik dinleme cihazıdır. Bu cihazlarla tespiti en zor olan su kaçağı problemleri dahi bulunabilir. Zorlu su kaçaklarının giderilmesinde noktasal tespit kolaylığı sağlar. İşinin ehli olan su tesisatçıları zorlu sorunların üstesinden gelebilir.

Firma yeni teknoloji cihazlarla her sorunda olduğu gibi su kaçağı problemlerinde de müşterinin yanında olmayi amaç edinmiş. Geniş kadrosu ile hizmet verdiği görülen firma, servis olanağını aynı gün içerisinde sunar. Garanti imkânlarını da sunan firma ile iletişime geçerek randevu talebinde bulunulabilirsiniz.  Eski geleneksel yöntemlerin birçoğunu terk etmiş oldugu, tamirat işlemlerinde daha kısa sürecek ve daha uzun süreli yararı bulunacak çözümleri aramak firmanin hedefleri.  Bu sayede müşteriler de hizmet talepleri sonucunda yüklü bir fatura ödemekten kurtulabileceksiniz. Tespit ve tamir sürecinin olumlu şekilde işlemesi için uzman ekiplerden faydalanmak daha kısa sürede işlemlerin tamamlanması sağlayarak su kaçağı sorunu giderilmeye çalışılır. İyi bir ekiple çalışarak kırmadan su kaçağı sorununun tamiri yapılabilir. Hem mali açıdan hem de profesyonel ekibin kısa zamanda işlerini halletmesinden dolayı müşteri memnuniyeti de kaçınılmaz olacaktır.

Duvar Kırmadan Su Tesisat Tamiri

Elektromanyetik anfi cihazları, elektro akustik dinleme cihazları, termal kameralar ve elektromanyetik su tesisatı tespit cihazı ile son zamanlarda duvar kırmadan su kaçağı tamiri ve tespit edilmesi sağlanır. Bu cihazlar su kaçağının tespit edilmesi noktasında faydalanılan en etkili son teknoloji cihazlarıdır. Teknolojik ekipmanları profesyonelce kullanan ekipler ile su sıkıntısının ortaya çıktığı yeri tam olarak tespit etmek mümkün hale gelmiştir. Kırma işlemi olmadan gerçekleştirilen tespit aşamasında tamirat için kırılması gereken alanın net olarak belirlenmesi çok önemlidir. Yerin doğru şekilde tespit edilmesi ile beraber tamirat ve tadilat aşamalarında da hızla başarı elde edilir. Cihazların sorunu tespit edebilmesi için yüzeyin hangi cisimde olduğu önemli olmadan tamirat yapılabilir. Kullanılan model cihazlar ile tuğla, beton, parke ve seramik gibi yüzey çeşidi fark etmeksizin sorunun tespiti ve tamiri en iyi şekilde gerçekleştirilir.

Kaynak: https://www.ersoylartesisat.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir