Irak İş İmkanları

Irak sınır komşularımızdan biri olduğu gibi Türklerin en sık gittiği çalışma bölgelerinden de birini temsil ediyor. Eskiden beri hem akrabalık hem komşuluk hem de iş ilişkilerini yürüten Irak ve Türkiye farklı alanlarda gelişme göstererek büyüyen iki devlet oluyor. Irak güç kazanan devletlerden biri olduğu gibi yatırımların sıkça yapıldığı bir ülke olmasından dolayı sürekli çalışan ihtiyacının olduğu ülkeler arasında sayılıyor. Ülkenin sunduğu çalışma şartlarının büyük bir kısmı Türkiye’deki benzer mesleklere göre daha iyi olduğundan dolayı Türkiye’den pek çok kişi Irak’a çalışmak için gidebiliyor.

Yatırımlar güçlendikçe önemi de artan Irak’ta iş imkanları İran’a ve diğer ülkelere göre daha fazla. Özellikle yatırımlara yön verilmesi konusunda işçilerden yöneticilere kadar her mevkiden kişiye ihtiyaç duyulabiliyor. Devlet bünyesinde çalışılabileceği gibi özel şirketlere bağlı olarak da çalışmak mümkün olabiliyor.

Irak iş imkanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin iş bulma sitelerine girerek buradaki ilanları gezmeleri gerekiyor. Kendinize göre bir iş bulduğunuzda başvurabileceğiniz bu ilanların yanı sıra çevrenizden işçi olarak giden kişilerin yardımı ile de Irak’ta işe başlayabilirsiniz.

İnşaat İşçisi

Irak’ta her gün yeni bir inşaat alanı oluşturuluyor. Yerli yatırımcıların yanı sıra yabancı yatırımcılarında uğradığı Irak’ta inşaatların bitmesi için işçilere ihtiyaç duyuluyor. Üniversite, hastane, bina, iş merkezi ve daha pek çok alanda hizmet veren inşaat alanlarında çalışacak olan işçiler için yemek, sigorta ve kalacak yer imkanı sunuluyor. Maddi yönden büyük kazançlar elde edilen inşaat işçiliğinde Türkiye’den fazlaca kişi gidiyor.

İnşaat alanında bilgisi olsun olmasın herkesin gidebildiği bu alanda bir süre sonra çalışmalarınıza bakarak maaşınıza zam yapılabilir ve kademeniz yükselebilir. İnşaat işçiliğinde Türk firmalar tarafından yapılan yatırımları takip ederek de iş bulabilirsiniz. Bu firmalar Türk işçilerle birlikte büyük ve kaliteli yapılar oluşturmaktadır.

İnşaat işçiliğinde farklı dilleri konuşan kişilerle bir araya gelebileceğiniz için bu ülkede konuşulan dili biliyor olmanız gerekir. Özellikle şeflerle olan iletişimde ve diğer kişilerle iletişimde zorlanmamak adına bu şarttır.

Elektrik Teknikerleri

Irak’ta hazırlanan yapıların elektrik tesisatının döşenmesi için büyük firmalarla anlaşmalar yapılmaktadır. Bu firmalar ise elektrik teknikerleri ile anlaşarak yapıların elektrik sistemlerini hazırlamaktadır. Ülkemizde ise elektrik alanında oldukça fazla bir şekilde hizmet veren firma bulunmaktadır. Irak gibi bir yere giderek aylık olarak Türkiye’deki bir yıllık ücretinizi çıkarabilirsiniz.

Elektrik imalatı açısından da fazlaca seçeneğin bulunduğu Irak’ta bol bol satış yapabilirsiniz. Elektrik malzemelerinin satışı ve dağıtımı konusunda sıkıntı yaşayan firmalar için Türkiye’den giden işçiler biçilmiş kaftan gibi görünmektedir.

Mühendisler

Irak iş ilanları içerisinde en sık aranan meslek grubu mühendisler olmaktadır. İnşaat mühendisleri, gıda kontrol mühendisleri, bilgisayar mühendisleri ve daha pek çok konuda uzman mühendis bulmak için yarışan firmalar, Irak’ta çalışmayı kabul eden mühendislere ise çok yüksek ödemeler yapmaktadır.

Mühendislerin çizimleri ve çalışmaları için özel alanlar oluşturan Irak yatırımcıları kazançlı işler yaparak mühendislere de bu kazancın büyük bir kısmını sunmaktadırlar.
Mesleki alanda yeterli olan ve deneyime sahip biri iseniz Irak iş ilanları sayfalarında mühendislik alanındaki ilanlara başvurabilirsiniz. Kalacak yer sigorta ve ulaşım hizmeti gibi konularda bütün harcamalar firmaya ait olarak gayet güzel işler bulabilirsiniz.

Yönetim Kadrosu

Çoğu işletmede yönetimi doğru bir şekilde yapabilecek asistanlar, yöneticiler, büro elamanları aranmaktadır. Irak’ta yaşanan savaşlar nedeniyle yönetim kadrosunda kriz yönetimi yapabilecek kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bununla birlikte yönetimde idare gücü yüksek kişiler tercih edilmektedir.

Ülkenin sürekli savaşta olmasından dolayı yönetim kurulunda görev almak isteyen personel sayısının az olması dikkat çekici bir ayrıntı olmaktadır. Şu anda refah döneminde olan Irak’ta bu pozisyonlara gelebilecek alanında uzman kişi arayışı da artmaktadır. Maddi yönden oldukça dolgun ücretlerin teklif edildiği Irak firmalarında sizde görev yapabilirsiniz. Ayrıca bu firmalarda ilerleyerek zaman içerisinde hisse alımı yapabilir ve Irak şirketlerinden birinin sahibi olabilirsiniz.

Irak’ta inşaat malzemeleri satışı ve gıda ürünlerinin satışı da önemlidir. Bu tür ürünlerin alım satımını yaparak sizde kazanç elde edebilirsiniz. Irak’ta iş aramaya başlamadan önce bu ülkede çalışıp çalışmayacağınıza karar vermeli ve dil bilgisi açısından kendinizi geliştirmelisiniz.
Daha fazla ülkelerin iş imkanlarını öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
https://www.parafikir.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir