İkiz Bebek Odası Dekorasyon Modelleri

 

 

Bebek haberi ebeveynler için mutluluk kaynağıdır. Sağlıkla bebeğini kucağına almak isteyen anne babalar aynı zamanda bu minikler için her şeyin kusursuz olmasını isterler. Bu evrede ilk olarak bebek odası dizaynı gelir. Bebek odası dizayn etmek zordur ve dikkat gerektirir. Hele ki bir de bebekler ikiz ise o zaman iş biraz daha dikkat ister. Heyecanla bebeklerini bekleyen ya da çoktan bebeklerini kucaklarına almış olan anne babalar ikiz bebeklerine güzel olduğu kadar kullanışlı da bir oda hazırlamalıdırlar. Bebeklerin eşyaları yanında bir de misafirler gelince odanın karmaşık bir hale gelmemesi için dizayna çok dikkat edilmelidir.

 Özel Dekorasyon

 

Her ne kadar bebeklerin dekorasyon ile ilgili değişimleri anlama dönemleri olmasa da zamanla ortam enerjisinden bebekler de etkilenir. Her bir bebeğe kendini özel hissettirecek bir dekorasyon oluşturulabilir. Yatak başlıklarına ya da duvarlara bebeklerin isimleri yazılabilir, cinsiyetleri farklı ise ayrı mobilyalar satın alınabilir.

 

İkiz bebekler için evde hangi oda büyük ise o oda hazırlanmalıdır. Odaya sığabilmek adına küçük mobilyalardan yararlanılmalıdır. Alınan mobilyaların şekillerinin birbirine uyumuna da dikkat edilmelidir. Orta sertlikte yatak tercih edilmelidir.

 

 Renk Tercihleri

 

Bebeklerin cinsiyetine göre renk seçimi değişken olacaktır. İkisi de kız ise pembe beyaz uyumu, ikisi de erkekse mavi kahverengi uyumu, biri kız biri erkekse ara renklerin uyumu ön plana çıkacaktır. Hepsinden önce odada iki bebek kalacağı için mobilyaların renginin açık olması odaya ferahlık katması açısından tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra ikiz bebek demek eğlence demektir. Daha fazla ilgi, daha çok temizlik gerektirir. Kumaşların rengi bu sebeplerden ötürü çok açık ya da koyu renk olmamalıdır. Ara renkler hem enerjiyi koruyacaktır hem de lekeleri saklayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir