Hayallerinizdeki Davetiyeyi Tasarlayın!

 

Davetiyeler düğün vb. gibi organizasyonlar için kullanılan ve iletildiği kişilere yapılacak etkinlikle alakalı mesajlar veren ürünler arasında yer alırlar. Özellikle de düğün için kullanılacak davetiye modellerinin özenle seçilmesi şarttır. Çünkü her gelin ya da damadın evlenecekleri günle alakalı kurduğu hayallerde davetiye modelleri de vardır. Hayallerinizdeki davetiye ile sevdiklerinizi yapacağınız organizasyona davet etmek için, kriterlerinizi oluşturarak, kendi tasarımınızı oluşturmaya özen göstermelisiniz. Davetiye tasarımı yapmak, düğün öncesi zamanlarda uzun ve tempolu bir süreç geçirmenize neden olacaktır.Çünkü hem basım öncesinde hem de basım sonrasında her türlü detayı kontrolünüz altında tutmanız, hayallerinizdeki ürüne sahip olmak açısından son derece önemli bir faktör olarak bilinir.

Hayallerinizdeki Davetiyeyi Tasarlayın! Kopyası (1)

Düğün davetiyesi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da organizasyon türüdür. Yani yapılacak olan organizasyonun ne tür özellikler içereceğini belirlemeli, ortaya çıkan konsepti de davetiye modellerinizde kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle de seçmiş olduğunuz davetiyelerin renkleri gerek imaj bakımından, gerekse verilecek mesaj bakımından oldukça önemli bir unsudur. Çünkü bazı renkler vardır ki, insanlar üzerinde etkileyici ve şık olduğu yönünde izlenim bırakır. Bu renkler genellikle siyah, gri, mor, gümüş ve de altın sarısı gibi sade tonlardır. Fakat daha ciddi bir organizasyon düşünüyorsanız böyle durumlar da mavi,  pembe ya da kırmızı gibi renkleri tercih ederek, elit bir imaj çizebilirsiniz.

Daha dramatik bir etki bırakmak istediğiniz durumlarda ise mümkün olduğunca uyumlu renkleri harmanlayarak kullanmak şarttır.Mesela gold ve gümüş rengini bir arada kullanmak, gösterişli bir organizasyon gerçekleşeceğine işaret eder. Hayallerinizdeki davetiye modellerini oluşturmak için özel tasarım davetiye yapan firmalar ile iletişime geçerek, ön görüşme sağlamak da şarttır. Ön görüşme sürecinde maliyet hakkında da bilgi edinilmesi mümkündür. Ayrıca davetiye basım için belirli bir süre gerektiren ürünlerdir.Bu nedenle olası mağduriyetlerden kaçınmak adına en az 1 ay önceden tasarım konusunda kesin karar verilerek sipariş oluşturulması şarttır. Özellikle d davetiye sayınız çoksa, çok daha önceden sipariş vermek, olası gecikmelerin önüne geçerek, belirli sorunların oluşmasına da engel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir