Hamilelikte 2. Hafta Nasıl Geçer?

 

 

Vücudunuzdaki değişimleri hissetmeye başladığınız haftadasınız. Bu haftada yumurtalıklarınızın sağ veya sol tarafında oluşumun ilk evreleri gerçekleşmeye başlayacaktır. İkinci hafta içerisinde halen hamile olup olmadığınız kesinleşmiş olmasa bile vücudunuzda bir takım tepkiler gözlemlenecektir. Şimdi bir bakalım hamilelikte 2. hafta içerisinde sizde ne gibi değişimler olacak:

HAMİLELİKTE 2.HAFTADA ANNE ADAYINDA GÖRÜLEN DEĞİŞİKLİKLER:

hamile

Hamileliğin henüz adının konmadığı bu haftada vücudunuz yumurtlama işlemini gerçekleştirmekte. Bedeniniz bu işlemi gerçekleştirirken elbette ki sizde de bir takım değişiklikler ve hissiyatlar oluşacak. Eğer göğüslerinizde şişlik ve ağrı hissederseniz, zaman zaman baş ağrılarınız olursa, kasıklarınız da şiddetli ağrılar hissederseniz, Vajinal akıntılarınız sıklaştıysa, vücut sıvısında artma görülüyorsa hamileliğin ikinci haftasın dasınız demektir. Eğer bu belirtiler sizde mevcutsa artık hamilelik dönemine kendinizi hazırlamaya başlamalısınız. Siz her ne kadar farkında olmasanız da bu haftada vücudunuzda bir şeylerin telaşı ve hazırlığı olacaktır. Bu haftalarda ilişkiye girdiğinizde hamile kalma olasılığınız da diğer zamanlardan çok daha fazladır. Hamilelik belirtilerini fark ettiğiniz andan itibaren, bundan böyle bir anne aday adayı olduğunuz fikrine kendinizi alıştırmanız gereklidir. Alkol ve sigara kullanımını bırakmak için mükemmel bir zaman. Sağlıklı bir hamilelik geçirebilmeniz için en başından önlem almalısınız.

 

Hamilelik belirtilerinin neler olduğunu bilmiyorsanız hamileliğin temelinin atıldığı bu haftalarda normal hayatınıza devam eder ve sigara ve alkol kullanımına dikkat etmeyebilirsiniz. Bu yüzden bu belirtileri çok iyi bilmeniz gerek. Hamilelik belli başlı belirtileri arasında; adet gecikmesi, mide bulantısı ve kusma, yiyeceklerden tiksinme veya yiyeceklere aşerme, sık sık idrara çıkma isteği, göğüslerde değişme ve acı hissetme sayılabilir. Hamilelik dördüncü haftaya kadar kesin olarak gerçekleşmediği için adeta kendi vücudunuzun doktoru olmalısınız. Hem sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek hem de bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamak için zararlı alışkanlıklardan bir an önce vazgeçmeniz gerekir.

 

 

hamile

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir