Gözlüklü bayanlar için makyaj önerileri

 

 

Günümüzde mak yaş bayanlar için vazgeçilmez bir görsel unsurlar olmuştur. Hatta bir görsen unsur kadınların birer parçası haline gelmiştir. Bayanlar için iyi yapılmış bir makyaj kendilerine olan güveni artırmaktadır. Ancak bu denli önemli olan makyajın yapılması kolay bir işlem değildir. Her bayan kendisine makyaj yapabilir fakat yapılan makyajın doğru olup olmaması konusunda pek azının fikri vardır. Doğru bir makyajın bayanlara özgüven verebilmesi gibi yanlış yapıldığında da tam tersi bir sonuç doğuracağını da ortadadır. Bu makalemizde özellikle gözlüklü bayanlar için makyaj önerileri yapılacaktır. Bilindiği gibi gözlük makyaj yapmaya zorlaştıran bir etkendir. Ancak yapılacak doğru tavsiyeler ile bu sorun ortadan kalkacaktır.

 

Göz kapakları için doğru makyaj seçimi

 

Göz kapaklarının gölgelendirilmesi konusunda açık ve nötr renkler seçilmelidir. Seçilen renkler ne kadar açık ve net olarak uygulanırsa elde edilebilecek başarıda o derece yüksek olur. Aksi yönde koyu olarak yapılan gölgelendirme ler sonucunda göz çevresindeki morluklar belirginleşecek, sonuç olarak gözlerine şiş ve yorgun şeklinde görülecektir.

 

Gözlük çerçevesi makyaj uygulaması

 

Gözlük çerçevesi civarında seçilecek olan eyeliner tonlaması bir ya da iki ton daha açık olarak seçilmelidir. Bu sayede sürülen eyeliner işe yarayacak ve gözlük çerçevesinin arkasında kaybı olmayacaktır. Çerçevenin kalınlığı ile eyeliner çizgisinin kalınlığı arasında bir ilişki bulunmaktadır. Örneğin;

Kalın bir gözlük çerçevesi kullanıyorsanız çerçevenin arkasına süreceğini ince aylaynır gözlerinizi büyük göstermez.

 

Makyaj için kartonu seçimi

 

Seçeceğiniz far tonlarının gözlerinizi ortaya çıkaracak türden olmasına önem vermelisiniz. Örnek olarak kahve tonları seçerseniz Bu renk seçimi kahve ve mavi gözler de hoş bir görüntü sergilenecektir.

 

Beyaz eyeliner tercihi

 

Gözlerimizin Olduğundan daha büyük görünmesini istiyorsanız beyaz eyeliner tercih edebilir ve makyajınızı Bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Kirpik kıvırıcı seçimi

 

Kirpik kıvırıcısı kullanarak Gözlerinizin daha çok ışık almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede Gözleriniz gözlüklerini arkasında olsa dahi daha büyük ve parlak görünür.

 

Göz altı halkaları için kapatıcı kullanımı

 

Göz altlarında göz altı halkaları mevcutsa ve ayrıca gözlü kullanıyorsanız Gözlüklerin gölgesi bu halkaları olduğundan daha çok belirginleştirir. Bu nedenle kapatıcı kullanarak kusurlarınızı gizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir