Google Blogger Nasıl Kullanılır?

 

Kişisel web sayfası açmak ve bu sayfa üzerinde bilgi ve deneyimlerimizi karşı tarafa aktarmak için yapılması gereken en profesyonelce işlerden biri de Google Blogger sayfasının nasıl kullanılacağını bilmektir. Öyle ki Google gibi büyük bir şirketin sunmuş olduğu Blogger hizmeti, gerek ülkemizde olsun, gerekse dünya çapında büyük bir popülerliğe sahip olmuştur. Bu sistemi kısaca tanımlamak için, içerik yönetimi konusunda profesyonel hizmet veren, sağlam alt yapılı bir araç olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bilindiği gibi günümüz teknolojik imkanları her geçen gün daha da ilerlemekte ve gelişmektedir. Bu da internet teknolojisinde farklı yazılım türlerinin ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Blog haber sitesi açmak ya da kişisel ismini ile kendinize özel bir sayfa sahibi olmak için blogger gibi sağlam ve güvenilir kaynakların tercih edilmesi gerekir. Bu bağlamda ise Google tarafından sunulan Blogger hizmetinin ne olduğu ve nasıl kullanıldığının iyice kavranması şarttır.

Öncelikle blog sitesi açmak isteyen kişilerin bilmesi gereken en önemli konu, wordpress tabanlı bir sitenin çeşitli masrafları da beraberinde getireceğinin bilinmesidir. Öyle ki bu tarz bir web sayfasında sahip olmak için yıllık olarak hosting ücretinin ödenmesi, beğenilen bir alan adına sahip olmak için ekstra bir bütçe ve de sitenize güzel bir tema kurmak ve yönetmek için de ayrıca bir masraf yapmanız şarttır. Ancak Google tarafından sunulan Blogger hizmetinde böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü tamamen ücretsiz bir hizmet olmakta birlikte, sistemin kendi içerisinde farklı temalar barındırdığı da bilinir. Bu tür aşamaları geçtikten sonra yapılması gereken en önemli şey blog yazıları hazırlarken özenli bir tavır sergilemeye odaklanmaktır.

Aslına bakıldığında seo uyumlu bir makale yazmak sanıldığı kadar da zor bir iş değildir. Fakat iyi bir yazar olmak için zamanla kazanılmış olan deneyim en büyük gereksinim olacaktır. Bunun için de yapılması gereken en önemli şey güncel olarak yayınlanan makale haberleri ve kişisel blog sayfalarını iyiden iyiye takip etmek ve fikir edinmek olacaktır. İçerisi dolu makaleler hazırladığınızda daha çok ziyaretçi çekmeniz de kaçınılmaz hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir