Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

 

 

Düğün gününüzde muhteşem görünmek istiyorsanız, büyük resmin yapı taşları olan küçük puzzle parçalarını yerine en iyi şekilde oturtmalısınız. İşte gelinlik ayakkabısı da bunlardan biridir. O halde gelin Gelin Ayakkabısı Seçerken Neye Dikkat Etmelisiniz konusunu birlikte inceleyelim.

 

 Ayakkabı Dokusunun Seçimi

 

Gelinlik ayakkabısının üretiminde; genellikle ipek, krep veya saten kumaşlar kullanılır. Öncelikle bu dokunun gelinliğinizle bire bir olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kullanılacak olan kumaş kalın dokudaysa ayakkabının iç kenarlarının ayaklarınızı kesmemesine dikkat etmelisiniz.

 

Ayakkabı Rengi

 

Gelinlik ayakkabısı kesinlikle gelinlik rengiyle birebir tutmalıdır. Şayet ayakkabı ısmarlama olarak yapılıyorsa, yanınızda gelinlikle eş bir parça kumaş örneğiyle gitmelisiniz ayakkabıcınıza. Eğer ayakkabınız inciler, parlak taşlar, pullarla kaplı olacaksa kullanacağınız takı ve aksesuarları da göz önünde bulundurmanızda yarar var.

 

Konforlu Bir Gelinlik Ayakkabısı Seçimi

 

Düğün gününüzde gelinliğiniz de, ayakkabınız da şık olduğu kadar kesinlikle çok rahat olmalı. Eğer boyunuz uzunsa, minik topuklu kitten hill tipi ayakkabılardan, dolgu topuklardan ya da babetlerden yararlanarak çok rahat edebilirsiniz. Boyunuz kısaysa ve topuklu pabuç kullanacaksanız, ayak sağlığınıza ve konforunuza zeval getirmeyecek olan ayakkabıları seçmenizde fayda var.

 

Öte yandan yaz veya bahar mevsiminde evlenecekseniz, havaya uygun olarak topuğu ve burnu açık olan dekolteli ayakkabılardan kullanabilirsiniz. Eğer düğününüz kış aylarına geliyorsa, burnu ve topukları kapalı olan bir ayakkabı seçmelisiniz.

 

Şayet düğününüz kırsalda ya da kumsalda tertiplenecekse, topuklu ayakkabıların topukları kumlara ve toprağa saplanıp kalabilir. Bu sebepten dolgu topuk ya da babetlere yönelebilirsiniz.

 

Damatla Uyum

 

Gelinlik ayakkabısı seçerken partnerinizin boy ortalamasını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Şayet damattan uzunsanız, babet giyin. Eğer aynı boydaysanız, yumurta topuk gibi küçük topuklulardan giyebilirsiniz. Ama damattan kısaysanız, topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Sizlere Gelin Ayakkabısı Seçerken Neye Dikkat Etmelisiniz konusunda yardımcı olmaya çalıştık.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir