En İyi Klima Servisi

 

Evlerimizde, işyerlerimizde kısaca tüm yaşam alanlarımızda yaz aylarında kullanmış olduğumuz klimalar yaşam alanlarımızı yaz aylarında daha serin ortamlara çevirmektedir. Yaz aylarının çok sıcak geçtiği şehirlerde daha çok vazgeçilmezliği olan klimalar beyaz eşya firmaları tarafından üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Beyaz eşya firmaları tarafından sağlam ve kalite içerikli olarak üretilen klimaların aralıklı süreçlerde arızalandığı görülebilir. Her beyaz eşya çeşidinde olduğu gibi, klimalarında zamanla uzun süreli kullanımlara bağlı olarak iç aksamlarında arızalar oluşabilir. Bu arızaların görülmemesi için her yıl düzenli olarak mutlaka klimaların bakımlarının yapılması gereklidir. Beyaz eşyalara bakım için servis seçimi yaparken en iyi karabağlar klima servisi seçimi hususunda dikkatli olunmalıdır. Klimaların iç kısımlarında bulunan filtreleri klima kullanıcıları tarafından değiştirilebilse de bazı klima çeşitlerinde bu filtreyi değiştirmek farklı yöntemler isteyebilir. Klima filtre değişimi için yeni tipteki klimalara servis çağırmak gerekebilir.

Klimanın Çok Sesli Çalışması Arızası Neden Olur?

Klima servisi yetkililerince klimalarda en çok görülen klima çok sesli çalışıyor arızası nedenlerini paylaşalım istedik. Klima neden sesli çalışır? En çok vazgeçilmez beyaz eşyalarımızdan birisi olan klimalar arızalandıklarında sıcak hava üflemeleri gerekirken soğuk hava, soğuk hava üflemeleri gerekirken soğuk hava üfleyebilirler. Bu hava akışının değişim göstermesi klimanın çok sesli çalışmasına neden olabilir. Klimanın sesli çalışma arızası arıza çeşitleri arasında kullanıcıları en çok rahatsız eden arızalardan birisidir. Bu arızanın en temel nedenleri;

  • Klimanın dış ünite montajı eğer doğru bir şekilde yapılmadı ise klimanın sesli çalışma ihtimali yüksektir. Klimanın montajının yeni yapılmış olması klimanın henüz hem montajının hem de kullanım garantisinin olduğunu gösterir, bu nedenden hemen klima servisine başvurmak gerekir.
  • Dış ünite detaylarında bulunan takoz lastiği olması gereken yerde değil ise klima ses yapabilir. Mutlaka bu takozlar servis tarafından takılmalı ve klima tekrar çalıştırılmalıdır.
  • Klimanın iç ünitesinde bulunan fanı partiküller ve toz nedeni ile kirlendiğinden dolayı klimanın sesli çalıştığı görülebilir. Klimanın toz ve partiküllerden temizlendiğinde ses ayarının değiştiği izlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir