Egepen Ankara

Egepen Ankara

 

PVC malzemeler bilindiği gibi toksik bir içeriğe sahip değildir. Bu nedenle de çok güvenli olduklarını söylemek kaçınılmaz olacaktır. Öyle ki bu tür malzemeler, dünyanın en çok araştırılan ve en çok test edilen malzemelerinden biri olarak bilinirler. Pvclerin güvenlik ve sağlık olarak tüm uluslararası standartlara uygunluğu da vardır. Aynı zamanda pvcler plastik, ahşap ve tekstil gibi organik maddeler gibi yangına maruz kaldıklarında yanmazlar. Ateşe maruz kaldıklarında da kendiliğinden sönerler. Eğer ateş kaynağı çekilirse yanma mutlaka duracaktır. Bunun neden ise yüksek klor içeriğine sahiptir. Alevlenmeleri çok zordur. Isı üretimleri de çok düşüktür. Egepen Ankara gibi büyük pimapen firmaları, üretim sürecinde en kaliteli imalatı yapmak için profesyonel ekibiyle desteklerini sunacaktır.

 

Pvc malzemelerin bir diğer önemli özelliği de, yüzde yüz geri dönüşümlü olmalarıdır. Bu yönleri ile de kaynak tasarrufu açısından çok değerlidirler. Geri dönüşümlü olmaları hem doğa açısından hem de insan ekonomisi açısından çok önemli olduklarını söylemek mümkündür. Bilindiği gibi kaliteli doğramanın en önemli özelliği kaliteli profil kullanmaktır. Kaliteli profiller, teknikte ve uygulamada kesinlikle sorun çıkarmazlar. Tüm PVC testlerinden başarıyla geçmiş malzemelerdir. Yalıtın ve güvenlik açısından çok değerli malzemelerdir. Bu sistemlerde destek sacı kullanımı da aşırı önemlidir. Destek sacının en önemli görevi iskeleti oluşturmaktır. Ayrıca ısıl değişimlerin korunması açısından da mutlaka kalite standartlarının üzerinde imal edilerek kullanılması gereken malzemeler arasında yer aldıklarını söylemek mümkün olacaktır. Egepen Çankaya gibi firmalar destek sacı ve diğer tüm aksesuarları özenle imal ederek, kullanım kalitesini artırıcı performans sergilerler.

 

Pvc kapı ve pencere sistemlerinde en önemli malzemelerden bir diğeri de contalardır. Özellikle de binalarda izolasyonu sağlamak için mutlaka kaliteli conta kullanımına özen gösterilmesi şarttır. PVC pencerelerin, sızdırmazdık, ısı ve ses yalıtımı sağlayan yönleri de bulunur. Bu nedenle contaların kauçuk ve plastik esaslı olması dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Egepen Dikmen gibi büyük firmalar ile iletişime geçerek, Ankara’daki tüm binalarda izolasyon ve PVC hizmeti alabilmeniz mümkün hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir