DOĞRU GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR

 

 

 

 

Göz makyajı şüphesiz ki makyajın en etkili kısımlarından biridir. Doğru göz makyajı uygulanması hem etkili bakışlara hem de etkileyici bir görünüme sebep olmaktadır. Ancak doğru göz makyajı uygulamak için belli başlı püf noktalara uyulması gerekmektedir. Bu püf noktalar sayesinde en doğru sonucu olmak mümkündür.

 

 

 

Göz tipine göre göz makyajı

 

 

 

Doğru göz makyajı yapabilmek için öncelikle her kişi sahip olduğu göz tipini bilmelidir. Gözün yapısına ve şekline göre kullanılması gereken eyeliner tipleri ve stilleri, göz pınarı aydınlatıcıları ve far uygulamaları da değişmekte ve çeşitlenmektedir.

 

 

 

Far bazı kullanmak

 

 

 

Far bazı, doğru göz makyajının olmazsa olmazlarındandır. Far bazı kullanmak hem göz makyaj ürünlerini kullanmaya başlamadan önce göz kapağının rengini eşitlemekte hem de uygulanacak ürünler için bir zemin hazırlamaktadır. Far bazı kullanılarak yapılan göz makyajları kullanılmadan yapılanlara göre çok daha kalıcıdır. Eğer bir far bazına sahip değilseniz nemlendiricileri ya da losyonları pudra ile karıştırarak da far bazı elde etmeniz mümkündür.

 

 

 

Far rengini doğru seçmek

 

 

 

Doğru göz makyajı yapabilmek için kullanılan farların rengini ve miktarını doğru ayarlayabilmek çok önemlidir. Çok yoğun far kullanımı hem gözlerin çok küçük gözükmesine hem de karmaşık bir görüntüye sebep olmaktadır. Eğer birden fazla far rengi kullanılıyorsa doğru bir görünüm elde edebilmek adına kullanılan bütün farların birbirine iyice karıştırılması da oldukça önemlidir. Bunun için geniş uçlu karıştırma fırçaları bulunmaktadır.

göz makyajı

 

 

Göz kalemleri

 

 

 

Göz kalemleri de farlar gibi kararında uygulanması gereken ürünlerdir. Özellikle yoğun günlerde ve sıcak havalarda suya dayanıklı, kolay akmayan göz kalemleri kullanılmalıdır. Ayrıca gözlerini olduğundan daha büyük göstermek isteyenler göz içlerine beyaz göz kalemi uygulayarak gözlerini olduğundan daha büyük gösterebilmektedir.

 

 

 

Eyeliner ve rimeller

 

 

 

Eyeliner ve rimeller de doğru göz makyajının önemli parçalarıdır. Eyeliner’ı doğru çekebilmek için pek çok alternatif yöntem mevcuttur. İki ürün de göz kalemleri gibi kolay akmayan ve dağılmayan ürünler arasından seçilmelidir. Eyeliner ve rimellerin su geçirmeyen çeşitleri piyasada kolaylıkla bulunmaktadır. Gün sonunda tamamen ve dikkatlice temizlendiği müddetçe bu tip ürünler seçmek doğru göz makyajı için çok daha kolaylık sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir