Deterjanı Almayan Bulaşık Makinesi İçin Ne Yapılmalı?

 

 

Bulaşık makineleri günümüz modern yüzyıl dünyasında insanların yaşamlarını kolaylaştıran son derece önemli beyaz eşya teknolojileri arasında yer alıyor. Her evin en temel gereksinimlerinden birisi konumunda bulunan bulaşık makinelerinin standart kullanımı ile birlikte artık bulaşıkları yüzde yüz hijyenik hale getirilebiliyor. Bu neden ile de günümüz modern yüzyıl dünyasında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılan bulaşık makinelerinde zaman zaman kullanıcılar çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Bunlardan birisi de Çekmeköy Arçelik Servisi merkezinde de çok sık şekilde görülen bulaşık makinesinin deterjanı almaması sorunudur. Bulaşık makinesinin deterjanı almaması durumunda bulaşıklar tam olarak yıkanamaz. Bu neden ile de bulaşık makinesinin yıkama programı sonunda bulaşık deterjanı ya da kapsülü halen yerinde duruyor ise mutlaka en kısa zaman dilimi içerisinde çözüm sağlanması amacı ile profesyonel desteğine başvuruda bulunulmalıdır.

 

Bölge genelinde her zaman müdahale için hazır durumda bulunmaya çalışan mobil ekipleri ile aktif şekilde hizmet vermekte olan Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezine 7 gün 24 saat kesintisiz olarak bulaşık makinesi arızaları ile ilgili olarak başvuru gerçekleştirilebiliyor. Bu çerçevede de bulaşık makinesindeki deterjanının alınmaması sorununa yönelik olarak en kısa zaman dilimleri içerisinde en yakın lokasyonda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçları ilgili adrese yönlendirilmektedir. Tam teşekküllü olan gezici servis araçlarında bulunan  teknikerler tarafından gerekli olan müdahaleler yerinde gerçekleştirilmeye gayret ediliyor. Yerinde servis müdahaleleri ile bulaşık makinesinin deterjanı almaması sorunlarının giderilebilmesi sağlanabilmektedir.

deterjan

Uzman personeller tarafından bulaşık makinesinin deterjan haznesinin açılmamasına ve deterjanın alınamamasına neden olan sorunun kaynağını tespit eder. Arçelik Servisi merkezinin uzman teknikerleri özellikle de bulaşık makinesinin deterjan haznesinin otomatik açılımı için enerji taşıyan kabloları kontrol eder. Eğer bu kablolarda sorun mevcut ise yenileri ile değişimi gerçekleştirilir. Deterjan kutusunun açılmasını sağlayan mekanizması da kontrol edilir. Bu durumda deterjan haznesinin komple değişiminin yapılması gerekliliği bulunmaktadır. Bu değişim işlemlerinde ise sadece orijinal yedek parça kullanımı gerçekleştirilerek, ürünlerin onarım sonrasında da ilk günkü kalite ve dayanıklılığını her kullanımda gösterebilmesi sağlanabilmektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir