Denim Ceket Nasıl Giyilir?

 

Her mevsimin vazgeçilmez parçası olan denim yani kot ceketler, hem erkeklere hem de kadınlara farklı bir hava katmasının yanı sıra oldukça da çok yakışıyor. Aynı zamanda bu tarz bir giyim ürününün zamansız olması yani hiç bir zaman modasının geçmeyecek olması büyük bir avantaj. Bu nedenle her kadın ve erkeği dolabında mutlaka 1 tane de olsa bulunması gerekiyor. Peki denim ceket nasıl giyilir? En güzel kot ceket kombini nasıl yapılır? Öncelikle iyi bir stil yaratmak istiyorsanız, bir açık ve bir de koyu kot tonlarında 2 adet denim ceket satın almalısınız. Bu eşsiz parçaya sahipseniz eğer, kombin yapmak için basit bir kaç adımı izlemeniz gerekiyor. Öncelikle baylar için birbirinden farklı moda önerilerinden söz edecek olursak kot ceketlerinizi mutlaka kanvas model bir pantolon ile bütünleştirmeyi unutmamalısınız.

Tercih edeceğiniz kanvas pantolonun rengi ne olursa olsun, kot ceketiniz ile mükemmel uyum yakalayacağınız kesin. Aynı zamanda dolabınızda bulunan tüm kot pantolonlarınızı, keten pantolonlarınızı ve hatta kumaş pantolonlarınızı bile bu tarz bir ürünler kombinleyebilirsiniz. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir konu vardır. Tercih edeceğiniz bluzun ya da kazağın, kot ceketinizi ön plana çıkaracak açık tonlardan oluşmasıdır. Kot mavisini en iyi kaldıran renk şüphesiz ki beyaz ve krem tonlardır. Eğer tercih ettiğiniz pantolon biraz daha açık tonlarda ise, böyle durumlarda siyah gibi cesur ve koyu renkleri tercih etmenizde de herhangi bir sakınca olmayacaktır.

Denim ceket kadınların en çok sevdiği giyim ürünleri arasında yer alır. Genellikle bu parçayı dolabımızda bulunan tüm kıyafetler ile yakıştırırız. Gerek kot pantolonlarımız olsun, gerek mini, balık ya da uzun eteklerimiz olsun, gerekse de birbirinden şık tüm elbiselerimizin üzerinde kot ceket giyebiliriz. Ancak denim ceketinizi kombinlerken ortaya çıkacak olan renk karmaşasının önüne geçmek için, olabildiğince sade renkleri tercih etmeniz şarttır. Ayakkabı olarak ise özellikle de yaz aylarında beyaz spor ayakkabı vazgeçilmezleriniz arasında olmalıdır. Böylece hem şık bir hava yakalayacak, hem de rahatlığınızdan asla ödün vermemiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir