Davetiye Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Düğünlerin tatlı telaşlarından birini de davetiye seçim süreci kapsar. Ancak bu tarz ürünler hem ömür boyu saklayacağınız bir hatıra olduğu için, hem de en özel anlarınızın en güzel habercisi olacakları için özenle seçilmelidirler. Peki, davetiye ve zarf modelleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Davetiye seçiminde dikkat almanız gereken kriterler neler olmalıdır? Öncelikle hayatınızı birleştireceğiniz gelin ya da damat adayın görüşlerinin de dikkate alınması gerekir. Akabinde ise her ikinizin de ortak zevkine ve bütçesine uygun olacak ürünün tercih edilmesinde fayda olacaktır. Düğün davetiyesi seçiminde ilk kriter mutlaka ekonomik bütçe olmalıdır. Herhangi bir ürünü satın almadan önce mutlaka fiyat bütçesi belirlemeli ve de bu fiyat kapsamındaki ürünleri incelemeye özen göstermelisiniz.

Davetiye seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli kural da davetiyeden kaç adet bastırmak istediğiniz konusudur. Bu nedenle bütçenizi hazır ettikten sonra, yapacağınız organizasyona kimlerin katılmasını istediğinizi yani davetlileri liste haline getirmelisiniz. Böylece eksik ya da fazla davetiye bastırarak ekonomik vb. gibi alanlarda mağdur olmanın da önüne geçmiş olacaksınız. Bilindiği gibi düğün hazırlıklarının en önemli ve en heyecanlı kısmını davetiye seçim süreci kapsar. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirenler, hayal ettikleri ürünlere ulaşma şansı yakalamaktadırlar. Bu nedenle düğün vb. gibi organizasyonlar gerçekleşmeden tam olarak 1 ay öncesinde davetiye siparişlerini vermeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Davetiye seçiminde en önemli aşamalardan birini de düğün konsepti oluşturur. Her insan hayatı boyunca beklediği o an geldiğinde her şeyin mükemmel olmasını ister. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için de kendinize bir düğün konsepti belirlemeniz şarttır. Bu konsept kapsamında davetiye modellerini incelerken de zaten aklınızda bir fikir oluşmuş olacaktır. Akabinde ise davetiye kağıdının kalitesine, yazıların okunaklı olmasında, çiftlerin ortak zevkine hitap etmesine, çağrı metninin önceden kararlaştırılmasına, tarihe, mevsime ve de dağıtım sürecine dikkat edilmelidir. Davetiye ve zarf modelleri evliliğinizi herkese duyurmak için bir aracı ve de en güzel anıdır. Bu nedenle tercih ettiğiniz ürünün hayallerinizin gerçeğe dönüştürülmüş şekli olmasına dikkat etmeniz şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir