Çocuklarda Beşikten Yatağa Geçiş İçin Uygun Zaman

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzu beşikten yatağa taşımak için doğru zamanı yakalamak istersiniz. Geçişin gerçekleşmesi için belirli bir zaman dilimi yoktur. Genellikle ebeveynler, çocuk 18 aylık olunca beşikten yatağa geçirirler.

 

Sorunda tam olarak burada başlıyor. Eğer çok erken geçirmeye çalışırsanız, aylar süren uyku problemleri ortaya çıkabilir. Ancak burada göz atabileceğiniz şeyler var. Çocuğunuz için en uygun zamanı bulabilirsiniz. Şimdi beşikten yatağa geçirmek için en iyi kriterler nelerdir göreceksiniz.

 

Kendi Yatağını Soran Çocuklar

Bir çocuğun yatağa hazır olup olmadığını anlamanın en kolay yolu tabiikide bunu kendinin sormasıdır. Sizin gibi büyük yataklarda uyumak isteyeceklerdir. Ya da büyük kardeşlerinden örnek almak isteyeceklerdir. İşte bu tarz bir zamanda en iyi kararı vermeniz gerekiyor.

 

Beşikten Çıkmaya Çalışan Çocuklar

Çocukların ana işareti beşikten çıkmaya çalışmalarıdır. Bu gerçek bir güvenlik sorunu gibi görünür. Onları büyük bir yatağa geçirmeniz gerekebilir. Eğer bu geçişi yapmazsanız, çocuklar kendilerini incitebilirler. Kazasız bir şekilde çıkmayı başarsalar bile herhangi bir zaman kolunu kırabilirler. Bu nedenle yatağa geçiş yapmak en doğru seçim olacaktır.

 

Geçiş Yapmak İstemenizin Sebebi

Ebeveynlerin çocuklarını bir beşikten yatağa geçirmeyi düşünmelerinin nedeni başka bir bebeği beklemektir. Bununla birlikte eğer çocuğunuz değişiklik yapmak için uygun işaretleri göstermiyorsa, değişiklik yapmanızı önermiyoruz.

 

Yürümeye başlayan çocuğunuzu büyük bir yatağa sokmak ve bebeğin beşiğine sahip olmak yerine, borç almak veya bunun yerine bir beşik almak gerekebilir. Bu gereksiz bir masraf gibi gözükebilir, ama aslında hayati önem taşıyor!

 

Genel olarak, beşikten yatağa geçiş yapmak, doğru zamanda yapılmadığında siz ve çocuğunuz için oldukça travmatik olabilir. Her zaman çocuğunuzun geçişi yapmaya hazır olduğu işaretleri arayın.

 

Sonuç olarak bu tarz bir geçiş yapmak için çocuğunuzun göstereceği en iyi işaretlerden birisi, beşikten tırmanmaya çalışmasıdır. İşte bu zamanda kararınızı verin ve ona ait bir yatak alın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir