Canva Şablonları Nasıl Kullanabilirsiniz?

Canva’nın sunmuş olduğu şablonlar ile ücretsiz olarak yüzlerce farklı içerik üretebilirsiniz. Çoğu ücretsiz bir şekilde kullanıcıya sunulan bu şablonları kullanarak herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan profesyonel kaliteye yakın içerikler tasarlayabilirsiniz. Şablon kullanımı hem basit hem de pratik olan canva kullanıcılar için muhteşem bir görsel kit sunuyor. Şimdi Şablonları hangi alanlarda kullanabilirsiniz onları inceleyelim.

Sosyal Medya İçerikleri

Kullanıcılar Canva’yı en çok sosyal medya içerikleri tasarlarken kullanıyor. Canva’nın sunmuş olduğu ücretsiz şablonlar ile hem hızlı hem de kaliteli içerikler üretilebiliyor.

Canva’nın sosyal medya için sunduğu hazır çerçeveler ile beraber; Genel Sosyal Medya Gönderisi, Instagram Gönderisi, Twitter Gönderisi, Facebook Gönderisi, Twitter Kapak Görseli, Facebook Reklamı, Facebook uygulama reklamı Facebook Etkinliği Kapağı, Facebook Kapak Fotoğrafı, Souncloud Reklam Bandı, YouTube Küçük Resmi, Tumblr Reklam Bandı, Youtube Kanal Resmi, , Google+ Kapak Görseli, Etsy Mağaza Kapağı, Etsy Mağaza Simgesi, Twitch Reklam Bandı, Pinterest görseli, Wattpad Kitap Kapağı ve Linkedin Reklam Bandı oluşturabilirsiniz.

Bu oluşturduğunuz gönderileri Canva üzerinden hızlıca paylaşabilirsiniz. Görseli indirmeden facebook hesabınızı Canva’ya bağlayarak bunu çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Resmi Belgeler

Hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkan resmi belgeleri hızlıca hazırlayarak bu yorucu ayrıntıları halledebilirsiniz. Bir özel yazı yazıcağınız zaman, mektup veya dilekçe gibi, uymanız gereken bazı kurallar mevcuttur. Kişinin adı nereye konacak, boşluklar nasıl ayarlanacak gibi ayrıntılar canınızı sıkabilir ve fazladan mesai harcamanıza neden olabilir.

Canva bunu sizlere hazır halde sunuyor. Canva’nın kullanıcıları sunmuş olduğu resmi belgelerin şablonlarını , A4 Belge, Mektup, Antetli Kağıt, Özgeçmiş (CV), Rapor, Günlük Rapor, Not, Fatura gibi, görüntüleyebilir, istediğiniz biçimde bunları online olarak kişiselleştirebilirsiniz.

Eğitim

Eğitim materyalleri hazırlamak, bunları belirli kalıplar halinde düzenlemek yorucu bir iş haline gelebiliyor. Canva diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da kullanıcılarına büyük bir kolaylık sunuyor.
Canva’nın sunmuş oldupu eğitim temalı şablonlar ile Yıllık, Ders Programı, Çalışma Sayfası, Rapor Kartı, Kitap Ayracı, Sınıf Oturma Planı, İçindekiler Tablosu ve Zihin Haritası hazırlayabilirsiniz. Öğrencilerinize hem kaliteli hem de görsel açıdan zengin içerikler sunabilirsiniz. Eğitim alanında bulunan şablonlar ile yapacağız bu tasarımlar ile işiniz oldukça kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir