Çanakkale Turları İle Geçmişinizi Tanıyın…

 

Ülkemiz gezip görülecek yerler açısından oldukça zengindir. Özellikle de topraklarımızın hemen her köşesinde tarih yatar. Tarihin başladığı, ülkemiz için en önemli yerlerden biri de şüphesiz ki Çanakkale’dir. Peki Çanakkale ilini gezip görmek için uygun fiyatlı turlar var mı? Çanakkale turları hangi tarihlerde ve hangi illerde düzenleniyor?  Gerek günübirlik olarak gerekse haftalık olarak bir çok gezi turu düzenlenmektedir. Bu turlardan en çok talep gören Çanakkale turu başta olmak üzere Marmara gezisi turlarıdır. Çanakkale ilinin şüphesiz ki en çok dikkat  çeken tarihi mekanı şehitliktir. Turlara katılan kişilerin büyük bir kısmı da tarihimizin en önemli parçalarından biri olarak bilinen Şehitliği görmek etkinliklere katılım sağlamaktadırlar.

Özellikle de günübirlik turlar son derece ilgi görmektedir. Bunun nedeni ise iş hayatının bir hayli yoğun olmasıdır. Bu yoğunluktan dolayı Çanakkale gezisi gibi hem faydalı hem de tarih kokan bir tura katılmak elbette ki çok özel bir duygu olacaktır. Öncelikle bu gezi hakkında biraz bilgi verelim. Genellikle günü birlik turlarda çıkış yeri olan ilden sabahın erken saatlerinde çıkış gerçekleştirilir. Ödenen fiyata sabah kahvaltısı da dahildir. Aynı zamanda ücreti olan müzelere giriş parası da yine tur fiyatı kapsamında olacaktır. İkinci aşamada ise ile varıldığında Çanakkale gezi planlaması kapsamında, ilk merkezinde bir tur atılır. Belirli bir saat diliminde katılımcıların hediyelik eşya almaları için serbest zaman dilimi olacaktır.

Çanakkale ilinin en duygusal bölgelerinden biri olarak bilinen şehitlik turu ise bir sonraki aşamada başlayacaktır. Şehitlik turunun gerçekleştirilmesi için ilk olarak il merkezinde vapura binilerek Eceabat bölgesine geçiş yapılması gerekir.  Eceabat bölgesine geçiş yapıldıktan sonra ise gezinin asıl kısmı başlar.Öncelikle Eceabat bölgesinde küçük bir tur atılır.Bu tur esnasında görecekleriniz bir hayli fazladır. Sonrasında ise şehitliğe gidebilmek için yola çıkılacaktır. Bu yolculuk esnasında Çanakkale Savaşı döneminde askerlerin kullanmış ve yabancılar tarafından bombalanan hastaneyi göreceksiniz. İkinci aşamada ise şehitliğe vardığınızda ülkemizin her bir yerinde asker olmuş ve şehit düşen aziz askerlerimizin mezarlıklarını ziyaret ederek, duygusal anlar yaşayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir