Çabuk ve Kolay Makyaj Nasıl Yapılır?

 

 

 

Bayanların dış görünüş açısından çok daha alımlı şekilde görünmesine bir nevi yardımcı olan makyaj, bayanlarla birlikte erkekler için de güzelliğin bir tarifi olarak anlatılabilir. Makyaj yaparken aşırı abartıya kaçmadan doğal görünerek yüzünüze rahatlıkla renk katabilirsiniz. Bilindiği gibi makyaj türleri gece ve gündüz olmak üzere kategorilere ayrılır. Gece makyajı ile gündüz makyajı arasında bir takım farklılıklar olduğundan dolayı gündüzleri yapılacak olan makyajda doğallığı daha çok tercih etmeliyiz.

 

Makyaj gündelik yaşamda hayatın hemen her yerinde kendisine alan edinmiştir. Özellikle İş hayatına atılan bayanların makyajsız şekilde işyerinde bulunmaları bazı durumlarda hoş karşılanmayan biliyor. Makyaj yaparken içerisinde bulunulan durum mutlaka göz önüne alınmalıdır. Ciddi bir ortamda yapılan makyaj ile serbest şekilde çalışılan bir işyerinde yapılan makyaj arasında çok sayıda farklılık vardır. İlk olarak ciddi sayılabilecek bir iş alanında çalışan bayanın aşırı makyajdan kaçınması gereklidir. Makyaj yapabilmek için pek tabii ki makyaj malzemelerinin kullanılması şarttır. Bu yüzden kullanılacak olan malzemelerin son derece kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Almış olacağınız kaliteli setler aracılığıyla ve çeşitli makyaj teknikleri ile kolay makyajınızı yapabilirsiniz. Bu setler işinizi kolaylaştıracağı için mutlaka evinizde ya da rahat ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurmaya özen gösterin.

 

Yüzünüz makyaja hazır durumda olmalı

 

Makyaj işlemine başlamadan önce yüz temizliği şarttır. Bunun için uygun bir cilt toniği uygulaması ile işlem gerçekleştirilir. Uygulama sonrasında cildinizdeki ölü tabakalardan aramış olacaksınız. Ölü tabakalar yüzünüzden silinecektir. Bu sayede son derece parlak ve canlı bir görünüme kavuşacaksınız. Yaz ve kış dönemlerinde bu yöntemi uygulayabilmek için güneş kremi ne parmak ucunda sürerek yüzünüze yedirebilirsiniz.

5 dakika içerisinde hızlı makyaj nasıl yapılır?

 

  • Belirttiğimiz gibi ilk olarak yüz sağlıklı bir şekilde temizlenir.
  • Makyaj işlemine ilk olarak kaşlarınız dan başlayabilirsiniz. Kaşlarınızı güzelce doldurun düzensiz bir kaş yapısına sahipseniz kaş tarağından yardım alabilirsiniz.
  • Bir miktar fondötene makyaj süngerinin sürün ve bunu yüzünüze uygulayın. Böylece yüzünüzün rengi  eşitlenecektir.
  • Fondötenin yüzünüzde gün boyunca kalmasını istiyorsanız pudrayı fırçayla bir miktar yüzünüze uygulamalısınız
  • Bu işlemlerden sonra uğraştı bir adam olan göz kapaklarını geçebiliriz isteğinize göre renk seçimi yaparak Göz kapaklarınıza eşit şekilde makyajınızı yaptın akabinde rimeli kirpiklerinizi  sürün.
  • Sonradan da ise uyumlu bir ruj seçerek dudaklarınızla işlemlerinizi tamamlayın.

 

Bayanlar için en önemli konulardan bir tanesi Sabahları yapılan makyajın gün sonunda silinmesi gerekliliğidir sağlıklı bir cilt ile güne başlamak istiyorsanız mutlaka gün sonunda Yüzünüzdeki makyajı temizleyin

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir