Bol paça Pantolon Kombini Nasıl Yapılır?

2016 yılından beridir bol paça pantolon modası günümüze kadar popülaritesini arttırarak gelmiştir. zaman içerisinde İspanyol paça, bol paça, düşük bel gibi pek çok çeşit model dolaplarımızın vazgeçilmezi olmuştur. Peki bir bol paça pantolon modeli nasıl giyinilmelidir?

Bol paça pantolon modellerini kimler tercih etmeli, hangi vücut tipine nasıl pantolonlar gider, bol paça pantolon kombineleri nasıl yapılır, bu türden soruların cevaplarını birlikte arayalım. Bol paça pantolon modellerinin tarihçesi 1920 li yıllara dayanmaktadır. İlk zamanlarda bol paça konusunda çok sayıda eleştiri alınsa da moda patronları bu işten vazgeçmediler. Manken ebatlarında bir fiziğiniz varsa bu moda tam size göre. Ancak basen kısmından fazlalarınız varsa ve yaz aylarına giriyorsanız bol paça pantolon seçimine dikkat etmelisiniz. Bu söylediklerimiz almamanız açısından değildir ancak seçim sırasında dikkatli olmanız gerektiğinizi ifade etmek istiyoruz. Ayrıca belirtilmesi gereken bir diğer husus bol paça pantolonun bazı insanları kısa gösterdiğidir. Düşük bel ve bol paça ile kendinizi olduğunuzdan birkaç cm kısa gösterebilirsiniz.

Bol paça pantolon giyimi sırasında uzun topuklu ayakkabılar tercih etmek boy kısa görünümünü toparlayacaktır. Yüksek bel ve bol paça kumaş dediğimiz gibi basenleriniz de fazlanız varsa hemen göz önüne çıkaracaktır. Bu durumda bol paçayla birlikte vücuda oturan bir tişört tercih edilebilir. Ayrıca beli vurgulayacak bir kemerle açıklar örtülür.

Bol paöa pantolonlar özellikle uzun boylu bayanlar için çok iyi bir seçim olacaktır. Böylesine güzel bir pantolon ile uyumlu bir şekilde gezebilmek için, bol paçalı pantolonlara ek olarak spor ayakkabı, babet yada sandalet tarzında topuksuz ayakkabılar tercih edilebilir. Eğer kalçalarınız geniş ise paçaları kısa ve bol pantolonlar tercih edinilebilir. Böylece dikkatler ayak bileklerinize kayar ve kalçalarınızı bir açıdan kamufle etmiş olursunuz.

kısa boylu bayanlar bir kaç kurala dikkat etmesi halinde rahatlıkla bol Paçalı pantolon giyebilirler. İlk olarak pantolonun yere değecek kadar uzun olmasına özen göstermelisiniz. Yrıca yüksek topuklu ayakkabı tercih edin. Ayakkabınız pantolonun uzunluğundan dolayı gözkmeyeceğinden dolayı topuklu ayakkabı giymeniz de bir mahsur yoktur.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir