Boğaz Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

 

Boğaz ağrısı hayatınızı kabusa çevirebilir. Özelliklede kış aylarında pek çok insan bu hastalıktan şikayetçi olarak hastanelere başvurur. Sadecesaglik.com sitesi bu ağrı üzerinde sahip olduğu bilgiler ile öne çıktığı görülmekte. dilerseniz sizde bu kaynaktan da faydalanabilirisniz.

Sabahları boğazınızda bir ağrıyla uyanabilir ya da dışardan geldiğinizde boğaz bölgenizde bir hassasiyet hissedebilirsiniz. Böyle bir durumla baş başaysanız daha büyük bir sorunla karşılaşmadan önce önlem almanızda büyük fayda var çünkü boğaz ağrısına gribal enfeksiyon eşlik edebilir. İsterseniz nasıl önlem alabileceğiniz konusuna geçelim.

  • Tuzlu su yardımıyla gargara yapmak. Bu sayede bakteri ve mikropları büyük bir ölçüde öldüreceksiniz. Bir bardak suya, bir kaşık tuz ekleyin ve karıştırın. Ardından hazırladığınız bu karışımla gargara yapın.
  • Her ne kadar kötü bir tadı ve kokusu da olsa sirke ile gargara yapmakta mikropların kırılmasında büyük bir rol oynar. Bir fincan sıcak suya, iki çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin. Hazırladığınız bu karışımla gargara yapmaya başlayın.
  • Acı tüketmek boğazını yakacak olsa da griplerin ölmesinde büyük bir rol oynayacak. Acı gıdaların içinde bulunan besinler iyileşme sürecinde büyük bir rol oynar. Bu yüzden acı tüketimine gereken önemi vermek zorundasınız.
  • C vitamini boğaz ağrısına, griplere ve virüslere karşı savaşmakta oldukça etkilidir. Bu yüzden portakal, limon gibi gıdaların tüketimine gereken önemi vermek zorundasınız.
  • Sıvı tüketimine özen gösterin. Bol bol sıvı tüketerek boğaz ağrısına engel olabilirsiniz özellikle sıcak bitki çayları ile boğazının yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Bu sıcak çayların içine bir çay kaşığı bal karıştırarak tüketmek oldukça yararlı olacaktır.

Boğaz ağrısının çözümü olan daha birçok yöntem var. ancak kendinizde bir hastalık belirtisi görüyorsanız vakit kaybetmeden doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz. internet ortamından daha farklı bililere ulaşmak için  www.sadecesaglik.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir