Böcek İlaçlama Yöntemleri

Havaların ısınmasını sevinçle izlediğimiz bu günlerde, kapımıza kadar gelebilecek olan bazı sorunlar hakkında da düşünmemiz olabilir. Özellikle İstanbul gibi tarihi yapıların çok olduğu ve nemli bölgelerde, yaz aylarının gelişiyle beraber böcek ve haşere sorunlarında artış görülebilir. Bu nedenle konu hakkında araştırma yapmak ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek istedik.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

BÖCEK İLAÇLAMA

İstanbul’un önde gelen böcek ilaçlama şirketleri arasında bulunan Metkim Böcek İlaçlama, aralarında İSKi gibi kurumların da bulunduğu önemli referanslara sahip olan bir firma olarak biliniyor. Sektörde yaklaşık 20 yıldır hizmet veren şirket, edindiği birikim ve çalışma alanının genişliği sayesinde Ulusal TV kanallarına da bu konuyla ilgili röportajlar vermiş, vatandaşları bilgilendirmişti. İstanbul’un tamamına, hem Avrupa hem de Asya yakasına hizmet veren firma, bu kadar büyük bir şehirde bile soruna 1 saat içinde müdahale etmesini sağlayan etkin ve geniş bir servis ağına sahip. Biz de Böcek İlaçlama İstanbul’dan böcek ilaçlama hizmeti (web siteleri – bocekilaclamaistanbul.net) başlıklı yazılarına istinaden böcek ilaçlama yöntemlerini size aktarmak istiyoruz.

Firmanın sayfasında yer alan bilgiler arasında böcek – haşere olarak adlandırılan canlıların birçok türünün çok hızlı ve yumurtlama yöntemiyle üredikleri de bulunuyor. Dolayısıyla ilaçlama işlemlerinin uygun yöntemlerle ve uygun ilaçlar / kimyasallar kullanarak yapılması gerekiyor. Aksi halde sorun tekrarlayabiliyor.

İlaçlama yöntemleri ise  kokusuz ve kokulu ilaçlama, jel ilaçlama, larvasit ( sivrisinek gibi uçan haşereler için) ilaçlama ve hacimsel mücadele olarak verilmiş. Bu yöntemler seçenekler olarak değil, farklı haşere sorunlarına karşı uygulanması gereken yöntemler olarak gösterilebilir. Tabi bu yöntemlerin uygulamalarını yaparken uygun kimyasallar, uygun ekipman ve uzman personel kullanmak gerekiyor.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Söz konusu olan şirketin böcek ilaçlama işi için talep ettiği fiyatlar inanılmaz derecede düşük ücretler. 100 m2 ortalama büyüklükteki bir ev için sorunun niteliğine ve büyüklüğüne göre 60 TL’den başlayarak 100 TL fiyatına çıkabilen ücretler talep edebiliyorlar.

Yani evinizde bir fare görseniz ve kovalamak için saplı bir süpürge alsanız katlanmanız gereken maliyetin üzerine 20 TL ekleyerek evinizin tamamını ilaçlatabiliyorsunuz!

Şu durumda en mantıklı seçenek, tüm haşere sorunlarında Metkim Böcek İlaçlama ve onun kalitesinde hizmet veren şirketleri aramak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir