Bireysel Terapi ve Çift Terapisi

 

Terapi, insanın ufkunu açan ve kendisini olduğu yerden birkaç adım ileriye taşıyan en önemli tedavi yöntemlerinden biridir. Tedavi sadece hasta insanlara yapılmaz ve sadece ilaç ile gerçekleştirilmez. Terapi hem sağlıklı hem de hasta olarak adlandırılabilecek kişilere yapılıyor. Bireysel yapılabildiği gibi çift ve grup şeklinde de gerçekleştiriliyor.

Hayatı daha iyi hale getirebilmek için ilişki koçluğu, bireysel yaşam koçluğu, ilişki danışmanlığı, profesyonel yaşam yönetimi, aile danışmanlığı, bireysel danışmanlık gibi insan psikolojisine yararlı olan psikolojik danışmanlık çeşitleri alınabilir.

Ruhsal Sorunlarda Psikolojik Danışmanlık

Hastalık olarak nitelendirilebilecek ruhsal problemleri de danışmanlık alarak çözmek mümkün oluyor. Bu ruhsal sorunlar arasında anksiyete, duygudurum bozukluğu, yeme bozukluğu, kişilik bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları madde bozuklukları, somatik bozukluklar ve gelişimsel bozukluklar yer alabilir. Psikolojik danışmanlık ve diğer tedavi yöntemleri ile iyileştirilebilecek sorunlardır. Önemli olan uzman bir danışmanlık merkezinden tedavi amacıyla destek almaktır. Psikolojik danışmanlık yanında psikoterapi de alınabilir. Böylece kişi sahip olduğu ruhsal sorunlarını fiziksel soruna dönüşmeden hızlı şekilde tedavi edebilir.

Psikolojik Danışmanlık Almanın Yolları

Eğer kişi daha iyi hissetmek ve tedavi olmak için psikolojik danışmanlık almak istiyorsa kolaylıkla iletişim kurup gerekli hizmeti alabilir. Psikolojik danışmanlık veren ofis adresi, telefon numaraları, mail adresleri, online randevu gibi imkanlar bulunuyor. İstanbul Psikolog Nişantaşı ile Ayrıca danışmanlık almadan önce internet sitesi sayesinde kısa bir bilgilendirme alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir