Bir Erkekle Nasıl Konuşma Başlatılır ?

Erkeklere olan adımlarımızı atarken bir kez daha düşündüren şey, yaklaşımlarda ilk izlenimlerin geleceğe yönelik olmasıdır. İlk uyandırılan intiba her zaman beklentiyi etkiler. Baskın olma çabasına giren kadınların karşılarındaki erkeklere güçlü görünme eğilimleri çoğu zaman karşımızdakileri itmekten öteye gitmez. Erkeklerle iletişime geçmek aslında çokta zor değildir. Kendilerinin baskınlığı ön planda tutulduğu sürece aslında iletişim mümkündür. Onlara beğenildiklerini söylemek, kullanılan kelimelerde onları tatmin edici tavırlar takınmak ve en önemlisi hissettirmek onlara kendilerini iyi hissettirir ve iletişim için açık olurlar. Kadınların erkeklerde en çok şikayet ettikleri şeylerden biridir iletişimsizlik. Bu tamamen konuşmaya nasıl başladığımız yani karşımızdakine ne hissettirdiğimiz ile alakalıdır.

İletişim için en önemli nokta o anda buna kendimizi nasıl adapte ettiğimizle alakalıdır. Kadınlar iletişime geçme konusunda daha istekli ve her durumda bunu sağlayabildikleri gibi erkekler tam aksine kendilerinden bir şey beklense bile bunu istemedikleri sürece adım atmazlar. Bu karşı tarafın yaklaşımıyla da alakalı olabileceği gibi tamamen o anki durumuyla da alakalı olabilir. Sakin bir tavırla kendilerini mecbur hissettirmeden durumunu belirtmeliyiz öncelikle. Bu önemli bir tartışma anında da olabilir ya da çok özel bir anda da olabilir. Kendilerini mecbur hissettikleri noktada iletişimi keserler.

Onları bulundukları durum içinde en istekli oldukları anda yakalamalıyız. Aslında bütün mesele kişisel olarak hazır hissetmektir. Ama yaklaşımlarımızın da iletişimde etkisi oldukça fazladır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir