Bayilik Veren Gayrimenkul Emlak Firmaları

 

Yeni bir iş kurma düşüncesi ile yola çıkacak olan girişimci ilk olarak hangi sektörde istihdam yaratacağına ve hangi alanda faaliyet göstereceğine karar vermelidir. İş kurma fikrini teorik olarak gerçekleştirmiş bulunan kişi bu aşamadan sonra bu teorik fikri faaliyete geçirmek adına araştırmalara girmelidir. Bu noktada faaliyet göstermek istediği alanı emlak sektörü ya da gayrimenkul sektörü olarak değerlendirmekteyiz. Fiziki bir şekilde faaliyete girişecek olan girişimci ilk olarak bir Pazar araştırmasına girmelidir ve bununla birlikte gayrimenkul ofisi açmak adına gayrimenkul bayiliği veren firmaları araştırmak durumunda kalacaktır. Hem hedeflerine yönelik hem de mali durumunu da göz ardı etmeyerek kendisine en uygun bulunan emlak firmasının franchise bedelini ödeyerek kendisinin bayiliğini almak durumunda kalacaktır.

Bayilik Veren Gayrimenkul Emlak Firmaları (1)

Dünya genelinde ve aynı zamanda da Türkiye genelinde emlak bayiliği veren birçok gayrimenkul firması bulunmaktadır ve bu firmalar sektöründe kendilerini oldukça kanıtlamış ve kurumsal
nitelikte olan referanslı firmalardan oluşmaktadırlar.

Sektörde istihdam sağlamaya başlayan kişi bu franchise hizmeti sayesinde birçok alanda avantaj sağlamış olacaktır.
En başta yeni kurulmuş olan firma ile kıyaslandığı zaman, yeni kurulan bir firmanın hem tanıtılması hem de referanslarını kazanması oldukça uzun bir zaman alçak ve büyük bir emek gerektirecektir.

Bu bağlamda franchise bedeli ödenerek ve gerekli şartları sağlanarak alınmış olan emlak bayiliği, reklam ve referans gibi gerek yüksek ücretler gerekse uzun zamanlar gerektirecek külfetlerden tasarruf etmiş bulunacaklardır ve yeni bir işe başlayan girişimci için
bu en önemli husus olarak değerlendirilmektedir.
Franchise veren firmalar girişimde bulunmak isteyen kişi ilk olarak kendi hedeflerine yönelik ve kendi mali durumlarına en uygun olan emlak firmasını bulmalıdır.
Firma seçimi yapılırken emlak firmasının insanlar tarafından ne kadar tercih edildiği göz ardı edilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir