Ameliyatsız Estetik Nedir?

 

Estetik her zaman cerrahi operasyonlar gerçekleştirilerek yapılmaz. Günümüzde teknolojik imkanların her geçen gün daha da gelişiyor olması nedeniyle bazı işlemlerin ameliyat gereksinimi olmaksızın yapılması da mümkün hale getirilmiştir. Peki ameliyatsız estetik nedir, nasıl yapılır?  Ameliyatsız estetik işlemleri ile neler yapılabilir? Cerrahi operasyon olmaksızın yapılan estetik işlemlerinde vücudun herhangi bir bölgesinde yer alan kemik dokusuna müdahale edilmemektedir. Genel olarak cerrahi gerektirmeyen estetik işlemleri son derece basit olmasının yanı sıra da seanslar halinde uygulama söz konusudur. Ameliyatsız estetik teknikleri sayesinde hastaların vücutlarında beğenmedikleri herhangi bir yeri düzelttirmeleri, sorunlarına çok daha hızlı bir şekilde çözüm bulmaları mümkündür.

Cerrahi operasyon olmaksızın gerçekleştirilen estetik operasyonların bazıları, kalıcı olmaz. Ancak bazı işlemlerde uzun yıllar boyunca kalıcı olabilir. Bu tür bilgileri daha doğru bir şekilde estetik operasyona gerçekleştirecek, alanında deneyimli kişilerden alabilirsiniz. Kalıcı bir estetik operasyon gereksinimi söz konusu ise de böyle durumlarda cerrahi operasyon şart olacaktır. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilmesi mümkün olan estetik teknikleri arasında; gençlik ipi, botoks, dolgu uygulamaları, prp işlemleri ve de dermapen yer almaktadır. Gençlik ipi uygulamaları kendi içerisinde;  boyun ve gıdık asmak, yanak asma ve de kaş alma olmak üzere kendi içerisinde 3’e ayrılır. Yapılacak işlemlerin sağlıklı olması açısından, ameliyatsız estetik söz konusu olsa dahi cerrahi hekimlerin desteklerinden faydalanmak çok daha doğru olacaktır.

Ameliyatsız dolgu uygulamaları da bilindiği gibi kendi içerisinde; dudak dolgusu, yanak dolgusu ve göz altı ışık dolgusu olmak üzere 3 farklı şekilde gerçekleştirilir. Kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda bu tür işlemlerden herhangi birini hem uygun fiyatlar ile hem de profesyonel olarak uygulatmaları mümkün olacaktır. PRP uygulaması ise aslına bakıldığında bir tür plazma uygulamasıdır. Bu estetik işleminde kişilerin kendi kanlarından belirli miktarda alınarak, bazı maddelerin de karışımıyla birlikte özel serum hazırlanır. Uygulama insanların kendi kanından yapıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon söz konusu olmayacaktır. Genellikle 2 ya da 4 hafta süren seans sonucunda kesin çözüm alınması mümkün olacağından, güvenilir estetik işlemlerinden olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir